Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk ocenia swój rząd na mocną trójkę z plusem

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-11-17 07:29

Nie spodziewajcie się ode mnie fajerwerków, podziękowań i komplementów. To był dobry rok, który wymaga bardzo rzetelnej oceny - mówił Donald Tusk podczas Rady Krajowej Platformy.

 / Fot. Maciej Jeziorek/PolskapressePrzez cały weekend premier i Platforma Obywatelska oceniali rok swoich rządów z PSL. Były konferencje prasowe i liczne wywiady w telewizji. W sobotę redakcja "Polski" wystawiła rządowi Tuska trójkę.

Donald Tusk podkreślał, że ostatni rok to czas porządkowania spraw Polski. Łatwo było się domyślić, że rząd "sprzątał" po dwóch latach ekipy PiS, Samoobrony i LPR.

Co udało się Tuskowi? Premier wyliczał: wycofanie naszych wojsk z Iraku, program budowy dróg lokalnych, dożywianie najuboższych dzieci i program budowy lokalnych boisk "Moje boisko - Orlik 2012". Wydłużono urlopy macierzyńskie, takie same będą mieli też ojcowie. Zmniejszono też podatki dla przeciętnych obywateli.

Tusk chwalił się też niskim bezrobociem, które ma być niższe niż w Irlandii, i programem aktywizacji ludzi starszych: "50+". - To, co zależy tylko od nas, to idzie, wychodzi, rośnie z dnia na dzień. A co tonie w kłótniach i konfliktach, ginie w czasie.

A my czasu nie mamy - tłumaczył lider PO, utyskując na ciągłe groźby prezydenta Lecha Kaczyńskiego wetowania złych według niego ustaw rządu. Tusk podkreślił, że wbrew zapowiedziom weta ustaw zdrowotnych PO będzie realizować plan "ratowania szpitali".

Tusk chwalił też sukcesy w walce z przestępczością, która spada, oraz w polityce zagranicznej. Ale i tu nie obyło się bez uszczypliwości pod adresem poprzedniego rządu. - Wyobraźcie sobie Państwo teraz sytuację, w której to poprzednicy dzierżą całą władzę - kpił premier z poprzedniej ekipy PiS, Samoobrony i LPR, nazywając ją antyeuropejską i fobiczną.

Tusk zapewnia jednak, że nie uderzyła mu do głowy woda sodowa i ocenia swój rząd na trójkę z plusem lub nawet czwórkę z minusem.

Cały artykuł przeczytasz na stronach polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.