Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk odwołał prezesa NFZ. Wniosek złożył Bartosz Arłukowicz

Jacek Paszkiewicz, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, został odwołany ze swojej funkcji przez premiera Donalda Tuska na wniosek ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza.

"Premier odwołał Jacka Paszkiewicza ze stanowiska prezesa NFZ" - potwierdził we wtorek rzecznik rządu Paweł Graś. Odwołania Paszkiewicza domagał się minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, który przedstawił taki wniosek Donaldowi Tuskowi - informuje tvn24.pl.

Jacek Paszkiewicz w latach 2005-2007 piastował funkcję dyrektora do spraw medycznych Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, a od listopada 2007 roku zasiadał na stanowisku prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. W 1987 roku Paszkiewicz ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku. Z wykształcenia jest lekarzem, który posiada specjalizację z chorób wewnętrznych i zakaźnych oraz stopień doktora nauk medycznych za pracę z dziedziny hepatologii.

Podczas swojej prezesury w NFZ zasługą Paszkiewicza jest m.in. wprowadzenie nowego systemu rozliczeń szpitali z Funduszem, a także nowe zasady finansowania Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej (AOS).

Jacek Paszkiewicz za podejmowane decyzje m. in. związane z przepisami refundacyjnymi, które obowiązują od początku 2012 roku, nie cieszył się uznaniem i pochlebnymi opiniami wśród środowiska lekarskiego. W 2010 roku wydał zarządzenie, które wzbudziło wiele kontrowersji, ponieważ część osób, która była chora na raka, nie miała dostępu do chemioterapii niestandardowej.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

eko
  • eko
  • 06.06.2012 19:40

I co??Tusk uważa że pacjenci są już szczęśliwi??

Komentarz został ukrytyrozwiń
matoł z PO
  • matoł z PO
  • 06.06.2012 10:00

Po raz pierwszy kredyt zaciągnął NFZ , ta instytucja jest niepotrzebna i szkodliwa dla pacjenta .Trzeba wrócić do poprzedniego systemu który był bardziej sprawiedliwy dla pacjenta. Minister zdrowia powinien zarządzać kasą. Oczywiście za długi NFZ zapłaci kto ?oczywiście pacjent.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 05.06.2012 13:53

Najlepiej by się stało gdyby Donald Tusk odwołał sam siebie i cały obłąkany rząd - zresztą rząd który się skompromitował!

Odwołanie szefa NFZ Paszkiewicza niczego nie załatwi!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.