Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk ogłosił program "Masz Plan na powrót?"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-25 10:10

W opinii szefa Zespołu Doradców Strategicznych premiera, Michała Boniego, zadaniem rządu jest stworzenie warunków do powrotu dla Polaków pracujących za granicą, ale nie nakłanianie ich do tego. Wczoraj w Londynie, premier Donald Tusk ogłosił uruchomienie programu "Masz Plan na powrót?" , który zakłada pomoc w rozwiązywaniu problemów Polaków wracających do kraju.

W ramach programu ruszyła także strona powroty.gov.pl, na której można znaleźć potrzebne dla powracających informacje prawne.

Michał Boni podkreślił, że podstawą do stworzenia systemu informacji dla powracających z zagranicy Polaków, była analiza ich listów, jakie pojawiały się w prasie. Boni zaznaczył, że założeniem programu, było ułatwienie Polakom stworzenia własnych planów na powrót do kraju. W opinii ministra, dzięki temu migranci będą mogli skupić się na rzeczach dla nich najważniejszych, na przykład znalezieniu nowej pracy.

Minister poinformował, że w ciągu pierwszej godziny funkcjonowania portalu, powroty.gov.pl, pojawiło się już kilkadziesiąt pytań. Zapowiedział, że na każde z nich w ciągu kilkunastu dni zostaną udzielone odpowiedzi. Michał Boni dodał, że zauważalna jest już przewaga liczby osób powracających nad wyjeżdżającymi, choć fala powrotów jest mniejsza, niż przewidywana przez rząd.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.