Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk ogłosił program "Masz Plan na powrót?"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-25 10:10

W opinii szefa Zespołu Doradców Strategicznych premiera, Michała Boniego, zadaniem rządu jest stworzenie warunków do powrotu dla Polaków pracujących za granicą, ale nie nakłanianie ich do tego. Wczoraj w Londynie, premier Donald Tusk ogłosił uruchomienie programu "Masz Plan na powrót?" , który zakłada pomoc w rozwiązywaniu problemów Polaków wracających do kraju.

W ramach programu ruszyła także strona powroty.gov.pl, na której można znaleźć potrzebne dla powracających informacje prawne.

Michał Boni podkreślił, że podstawą do stworzenia systemu informacji dla powracających z zagranicy Polaków, była analiza ich listów, jakie pojawiały się w prasie. Boni zaznaczył, że założeniem programu, było ułatwienie Polakom stworzenia własnych planów na powrót do kraju. W opinii ministra, dzięki temu migranci będą mogli skupić się na rzeczach dla nich najważniejszych, na przykład znalezieniu nowej pracy.

Minister poinformował, że w ciągu pierwszej godziny funkcjonowania portalu, powroty.gov.pl, pojawiło się już kilkadziesiąt pytań. Zapowiedział, że na każde z nich w ciągu kilkunastu dni zostaną udzielone odpowiedzi. Michał Boni dodał, że zauważalna jest już przewaga liczby osób powracających nad wyjeżdżającymi, choć fala powrotów jest mniejsza, niż przewidywana przez rząd.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.