Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

39322 miejsce

Donald Tusk otrzymał Nagrodę Europejską i ok. 170 tys. zł

Albert Einstein wyrażał pogląd, iż człowiek byłby żałosną istotą, gdyby kierował się w życiu wyłącznie strachem przed karą i nadzieją na nagrodę po śmierci. Polski premier Donald Tusk bez nadziei na nagrodę prowadzi działalność, którą doceniają za granicą.

Sonda

Czy Donald Tusk zasłużył na tę nagrodę?

 / Fot. PAP/EPA/KARL-HEINZ HUGPremier Donald Tusk - doceniony w Europie przez polityków za zaangażowanie w stosunki europejskie i międzynarodowe - odebrał w minioną sobotę, 4 sierpnia 2012 r., w szwajcarskiej Asconie Nagrodę Europejską, przyznaną mu za aktywność międzynarodową. Nagroda Europejska, oprócz zaszczytów politycznych i satysfakcji osobistej, to również 50 tys. franków szwajcarskich czyli ok. 170 tys. zł.

Prestiżowa Nagroda Europejska (Europapreis fr politische Kultur), przyznawana jest od 2006 roku przez Fundację Hans Ringier Stiftung, zorganizowaną i założoną przez największą szwajcarską grupę wydawniczą - Ringier Holding AG. Zgodnie z projektem i statutem fundacji - nagrodę otrzymują osoby szczególnie wyróżniające się w dziedzinie stosunków europejskich.

W minionych latach laureatami byli m.in. były prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC), Jean-Claude Trichet, sekretarz generalny Światowej Organizacji Handlu (ŚOH), Pascal Lamy oraz premier Luksemburga, Jean-Claude Juncker - czytamy w serwisie dziennik.pl.

Polski premier otrzymał zaszczytne wyróżnienie w postaci Nagrody Europejskiej, podczas Gali Diner Republicai, która według znawców zagadnienia ma status największego i najważniejszego wydarzenia tego typu w polityce, organizowanego w Szwajcarii.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (77):

Sortuj komentarze:

Niekrytykrytyk
  • Niekrytykrytyk
  • 15.08.2012 13:18

Nagroda za spustoszenie w Polsce...aż mam ochotę złapać za widły!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 10.08.2012 00:30

Chyba złożę samokrytykę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 10.08.2012 00:29

Doceniają za granicą? No popatrz, to znaczy że zagranicy chodzi bardziej o dobro Polski niż mnie, bo ja uważam całe PO za cosa nostrę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Rzep
  • Rzep
  • 09.08.2012 20:23

@ Kowalski Irek , moi dziadkowie byli na robotach kilka lat , mieli udokumentowane potwierdzenie i dostawali cały czas z dodatkiem do emerytury . Żaden rząd nic nie zabierał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ekhangel
  • Ekhangel
  • 09.08.2012 12:08

To sobie będzie mógł postawić tę nagrodę obok Orderu Słońca Peru.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ile kosztuje ta nagroda? To wskazuje licznik Balcerowicza

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kobolt
  • Kobolt
  • 07.08.2012 17:01

jaki ladny obraz Kim Ir Tuska :)) Miedzynarodowka brukselska nie zapomina o swoich agentach bo i kasa sypnie i o dobry PR zadba :))

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Dodam !
  • Dodam !
  • 06.08.2012 18:39

Dobrze by było aby autor artu uzupełnił informację ,że premier nagrody pieniężnej nie przyjął a fundator nagrody przekazał te pieniądze na 3 fundacje np Dzieci Niczyje , pozostałe dwie fundacje też wspierające dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na drugie oko dla wyliczających skrupulatnie cudze pieniądze i znawców bankowości:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pis-zaskarzyl-do-tk-ustawe-o-skok-ach,1,5209946,wiadomosc.html

Klub PiS zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego ustawę o Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych, która przewiduje, że nadzór nad SKOK-ami obejmie Komisja Nadzoru Finansowego. Ustawa nadmiernie ingeruje w działalność kas - uważa PiS. ...misiekpancerny
misiekpancerny Onet Zobacz profil
do kaczak.dziwak:
kaczak.dziwak Onet Zobacz profil dzisiaj, 13:41 użytkownik kaczak.dziwak napisał: Obaj bracia Kaczyńscy, nieżyjący już Gosiewski z rodziną (jak zawsze) oraz cała masa politykierów PiS przez lata pisała "ekspertyzy" dla SKOKów. Za każdą kasowali od kilku do kilkunastu tysięcy. Dzięki temu właśnie, SKOKi działają jak banki, ale ani nie m przejdź do komentarza »

http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,10136833,Hustawka_decyzji_PiS__Gdzie_wystartuje_szef_SKOK_.html?v=1&obxx=10136833

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ad Rem
  • Ad Rem
  • 06.08.2012 12:07

Jak Michasiem Tuskiem nie zajmie się ABW ,to zajmą nim się ludzie, którzy mieli w Amber Gold swoje oszczędności. Tak jak zajęli się Grobelnym!