Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk otworzył w Odporyszowie Nowoczesny Dom Dziecka

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-12-21 19:12

21 grudnia przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk otworzył Nowoczesny Dom Dziecka w Odporyszowie koło Tarnowa. To jedna z najnowocześniejszych tego typu placówek w Polsce.

 / Fot. By European People's Party (Donald Tusk) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons W domu dziecka w Odporyszowie całodobową opiekę znalazło 14 dzieci, które nie mogą się wychowywać w swoich rodzinach.

Placówka jest też otwarta na lokalną społeczność. Dzieci z Odporyszowa i okolicznych miejscowości mogą korzystać z zajęć edukacyjnych, artystycznych i sportowych. Jest też ogólnodostępna kryta pływalnia i sale fitness, a w pobliżu budynku powstaje stajnia dla koni i sekcja jeździecka.

Moim zdaniem to miejsce, podobnie jak Siemacha w Krakowie, to jest fenomen, ale nie tylko dlatego, że tam zaoferowano dzieciakom najwyższe standardy, ale dlatego, że tam jest też najwyższy standard uczuć i czegoś, co trudno opisać słowami, i co każdego (...) natychmiast porywa. Im bardziej pomocy ktoś potrzebuje, tym bardziej zasługuje na wysoką jakość i wysoki standard - powiedział Donald Tusk podczas dzisiejszej uroczystości w Odporyszowie.
Jest to dziesiąta placówka dzienna Stowarzyszenia Siemacha, która powstała dzięki zangażowaniu ks. Andrzeja Augustyńskiego. Specjalnością stowarzyszenia jest staranne połączenie wychowania, sportu i terapii oraz stworzenie spójnego systemu edukacyjnego, który zapewnia młodym ludziom wielowymiarowy rozwój. Nazwa pochodzi od nazwiska ks. Kazimierza Siemaszko CM, wybitnego działacza społecznego i pioniera wychowania rówieśniczego. W latach 1993-2004 organizacja prowadziła działalność pod nazwą Centrum Młodzieży „U Siemachy”. W maju 2004 organizacja została zarejestrowana jako Stowarzyszenie „U Siemachy”, natomiast w listopadzie 2010 roku Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków uchwaliło zmianę nazwy na Stowarzyszenie SIEMACHA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.