Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk podsumował pół roku rządów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-23 16:11

Rząd chciałby, aby Polacy zarabiali więcej, a Państwo funkcjonowało sprawniej. Donald Tusk podsumował pierwsze półrocze funkcjonowania swojego gabinetu.

Zdaniem premiera, jednym z najważniejszych osiągnięć rządu jest utrzymanie stabilności finansowej państwa i silnego kursu złotego. Według szefa rządu, mocny złoty jest uciążliwy dla eksporterów, ale z punktu widzenia interesów przeciętnego Polaka jest czymś korzystnym. Premier powiedział też, że w ocenie Unii Europejskiej, Polska znalazła się na dobrej drodze do wejścia do Strefy Euro. Nawiązując do sprawy budowy dróg i autostrad, premier powiedział, że ostatnie pół roku rząd poświęcił na ustalenie, gdzie tkwią przeszkody które opóźniają budowę. Według premiera, nie zrobił tego żaden z jego poprzedników.
Podsumowując politykę zagraniczną, Donald Tusk powiedział, że ważną sprawą jest uregulowanie relacji prezydent - premier. Za sukces swojego rządu premier uznał również poprawę relacji z Rosją i Niemcami oraz twardą postawę w negocjacjach ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie tarczy antyrakietowej.
Według Donalda Tuska, realizowany jest też między innymi zapowiadany w kampani wyborczej projekt "Powrót do kraju". Ma o tym świadczyć przedłożony projekt ustawy o abolicji podatkowej dla osób pracujących za granicą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.