Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk razem z Angelą Merkel śpiewali niemiecki hymn!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-06-23 11:32

22 czerwca podczas ćwierćfinału Euro 2012 na meczy Niemcy-Grecja na trybunach byli przedstawiciele rządu niemieckiego oraz Donald Tusk, który dopingował reprezentacji Niemiec. Śpiewając nawet hymn!

Wczoraj odbył się mecz 1/4 finału Euro 2012, pomiędzy Niemcami i Grecją.

Oglądając transmisję w momencie śpiewania hymnów, wychwyciłem moment w którym nasz Premier Donald Tusk śpiewał niemiecki hymn. Jednak nie zdążyłem tego udokumentować, ale mam zdjęcia potwierdzające, że Premier kibicował Niemcom.

Delegacja niemiecka ciesząca się ze zdobytego gola i przyklaskujący Premier. / Fot. Karol WrochnaDobrze wiemy, że obecność premiera nie powinna dziwić, bo reprezentuje on władze kraju współgospodarza, ale jego zachowanie wskazywało na to, że chce z jak najlepszej strony pokazać się Angeli Merkel. Ale czy śpiewając niemiecki hymn pokazał że jest prawdziwym kibicem?  / Fot. Karol Wrochna

Polecam do przeczytania ciekawy wpis...
Pomeczowe refleksje z trybuny VIP

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (56):

Sortuj komentarze:

BYDŁOSZEWSKI
  • BYDŁOSZEWSKI
  • 25.06.2012 22:59

JAK BYŚ MIAŁ DZIADKA TEŻ BYS Ś PIEWAŁ.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krystyna
  • Krystyna
  • 24.06.2012 18:29

Pani Halino, cóż mogę dodać do Pani podsumowującym tekstem .
NARESZCIE W TYM REGIONIE EUROPY MAMY POKÓJ!!!NIGDY NIE BYŁO TAK DŁUGIEGO OKRESU BEZ WOJNY W TYM REJONIE A ;Polka , Niemcy , Rosja wreszcie żyją jak normalni sąsiedzi.Zacytuje tu słowa Owsiska:niech tak będzie do końca świata i jeszcze jeden dzień.
Wielu chce nas skłócić , w Polsce środowisko Jarosława Kaczyńskiego ale ;Polacy , Niemcy , Rosjanie ,Ukraińcy są mądrym narodami . .Dalej kolo siebie i razem żyjemy , współpracujemy ,prowadzimy rożne kulturalne a także sportowe imprezy.Obecne Mistrzostwa Europy w pilcie nożnej potwierdzają ,że społeczeństwa są zintegrowane a politycy(niektórzy) i pomyleńcy nas próbują ciągle skłócać .w Polsce PiSowi polscy wyborcy ciągle mówią , nie chcemy was!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Ireneusz Mosiczuk
Dobrze Pan to ujął. Myślę, że coś z tej lekcji do Autora tego tekstu dotrze. Przerażają mnie tacy ludzie - z taką dozą jadu. A naiwnie myślałam, że na taki jad w tym temacie stać tylko dorosłych, niewykształconych, sfrustrowanych (żeby nie powiedzieć głupich) Polaków. Ma Pan rację, Autor ma poważne braki w wychowaniu obywatelskim. I pomyśleć, że pretenduje do miana dziennikarza obywatelskiego. Powinien pójść do kąta... i się wstydzić. A następnym razem, zanim coś napisze, powinien się dobrze zastanowić, czy znów nie pomyli bzdetów z poważnymi sprawami i nie będzie siał antagonizmów i nienawiści.
Żal mi takich ludzi, młodych szczególnie, którzy nie potrafią żyć w zgodzie i wszędzie szukają niesnasek. Życie przecież może być takie piękne. (Zwłaszcza bez wojen. Czego nasza generacja akurat doświadcza). A to od nas samych przede wszystkim od zależy, czy jest i będzie takie dla nas. Warto się starać, bo życie jest bardzo, ale to bardzo krótkie... nawet bez wojen.

Pani Krystyno, ja też bardzo lubię hymny innych narodów. Słuchając ich, zawsze mam dreszcze.
Trzeba szanować wszystkich ludzi, bez względu na ich narodowość. A zła się wystrzegać, którego niestety w żadnym narodzie nie brakuje. Ksenofobia jest jedną z najgorszych rzeczy. Jest ZŁEM!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.06.2012 15:23

Większość zapewne patrzyła na sam mecz, a nie na całą oprawę. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 24.06.2012 15:02

A kto jeszcze oprócz pana Worochny słyszał ten śpiew ? [ widział ? ]

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krystyna
  • Krystyna
  • 24.06.2012 14:09

Tą muzykę i ten śpiew to każdy na świecie słuchał i ja rozpoznaje. Mi się ogromnie podoba i teraz sobie ja nucę .
Havenu Shalom
http://www.youtube.com/watch?v=nANMTH3rzH4&feature=related

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krystyna
  • Krystyna
  • 24.06.2012 12:49

Karol Wrochna -nie chce cie dołować .Nie narzekaj na polskie szkoły .Weź walnij się we własna pierś i ortografie trochę się poducz .Przynajmniej odmianę wyrazu POLSKIE .Przymiotniki , nawet ten POLSKI , piszemy z małej litery.Chyba że ,tak jak ja napisałam -POLSKIE .

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.06.2012 12:44

Przepraszam za kilka błędów. :)
Widocznie poziom Polskich szkół jest zbyt niski i oto są tego efekty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krystyna
  • Krystyna
  • 24.06.2012 12:43

Ciesze się ,że nasz nasz polski hymn (Karol Wrochna).
Może prezes PiS ,Jaroslav Kaczyński ,go wysłucha i dałam mu ściąg ze słowami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krystyna
  • Krystyna
  • 24.06.2012 12:41

@Karol Wrochna
Na jakiej zasadzie ty jesteś reporterem?Tego chyba nawet Pan Bóg nie wie.
Napisałeś tak:
" Panie Ireneuszu ja rozumiem co to jest sport, mistrzostwa i że to jest święto polaków (ort. ma być Polaków), bo jesteśmy współgospodarzami :) ... Ale swojego zdania nie zmienię. Ciekawe co by było gdyby kanclerz Niemiec zaśpiewała Polski (ort .tak się pisze -polski) hymn? (Chyba by straciła władzę). "
To są odrażające ortograficzne błędy napisane po polsku -przez Polaka.Chyba jesteś Polakiem i chodziłeś do polskiej szkoły , po polsku cie uczyli pisać ale z marnymi skutkami.