Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk straszy, przestrzega i ostrzega

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-26 09:19

"Dziennik" pisze o ostrym wystąpieniu Donalda Tuska na ostatnim wyjazdowym posiedzeniu klubu Platformy Obywatelskiej z okazji rocznicy rządu. Tusk - jak mówią posłowie PO - straszył, przestrzegał i ostrzegał. Premier grzmiał: "Władza demoralizuje, a władza absolutna demoralizuje absolutnie" - ustalił "Dziennik". "To był megaochrzan" - żalą się posłowie.

Gazeta pisze, że większość posłów nie mogła wyjść ze zdumienia nieprzystającą do optymistycznych sondaży Platformy surowością wystąpienia Tuska. Co ciekawe jednak, nie wobec własnego rządu, tylko - zwykłych członków Platformy.

"Dziennik" dodaje, że posłowie PO nie mają wątpliwości, że surowy ton wystąpienia wynikał z obaw premiera przed kryzysem finansowym. Spodziewa się on - jak relacjonują posłowie - że najpóźniej wiosną, latem przyszłego roku ludzie poczują jego skutki, a to musi przełożyć się na spadek notowań samego rządu. Dlatego już teraz wpaja swoim posłom przekaz: będzie źle, ale to nie ma związku z tym, jak rządzimy.

"Po raz pierwszy chyba widziałem Tuska, który naprawdę jest świadomy odpowiedzialności i powagi sytuacji, z jaką przyjdzie mu się zmierzyć" - zwierza się jeden z posłów PO.

Więcej szczegółów na ten temat w "Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.