Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk szefem Komisji Europejskiej? "Uważam Rze": To już niemal pewne

Według "Uważam Rze" Donald Tusk zostanie następcą Jose Manuela Barroso na stanowisku szefa Komisji Europejskiej. Polskie premier ma mieć poparcie Angeli Merkel oraz Nicolasa Sarkozy'ego.

Sonda

Czy Tusk zostanie szefem Komisji Europejskiej?

Krytycy Donalda Tuska wielokrotnie powtarzali, że jego polityka międzynarodowa płynięcia w "głównym nurcie" wynika z tego, iż premier w ten sposób chce zapracować sobie, na jakieś stanowisko w UE.

"Uważam Rze" podało informację, że jedynym kandydatem Europejskiej Partii Ludowej (EPP) na przewodniczącego Komisji Europejskiej w 2014 jest właśnie Donald Tusk. Polski premier ma mieć poparcie w tej sprawie Angeli Merkel oraz Nicolasa Sarkozy'ego.

Paweł Zalewski z PO mówi, że choć na pierwszy rzut nie można dopatrzeć się w tej informacji nic złego dla jego środowiska politycznego, to po głębszej analizie nie jest to takie proste. Chodzi o to, że potencjalne odejście Tuska z polskiej polityki do UE, oznaczałoby dla PO, konieczność powołania jego następcy; a to z kolei może spowodować niebezpieczne walki frakcyjne. Ponadto, gdyby informacja była prawdziwa, to wtedy, potwierdziłyby się słowa największych krytyków Tuska, że wykonuje polecenia Sarkozy'ego i Merkel.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

mikołajek
 • mikołajek
 • 17.03.2012 21:13

Ciekawe czy Donald w ogóle czyta te komentarze ?
Bo jeżeli tak to albo jest mega odporny na prawdę o swej osobie albo tę swoją osobę pozycjonuje w rejonach niedostępnych dla przeciętnego polaka , ba! dla przeciętnego europejczyka !.
Widzę oczyma wyobraźni Donka Tuska budzącego się w środku nocy z jakiegoś koszmaru , wstaje podchodzi do półki z książkami sięga , nie wiedzieć czemu , po Pismo Święte otwiera je na przypadkowej stronie i czyta :" Wasze drogi nie są Moimi drogami a wasze myśli nie są Moimi myślami..." Po czym odkłada Pismo Święte na swoje miejsce , kładzie się do łóżeczka i zasypia snem sprawiedliwego.
To czy Donek by otworzył Pismo Święte w tym właśnie miejscu to tego nie wiem ale wiem niestety że gdyby jakimś trafem otworzył je na tym właśnie miejscu to by chłop został przepełniony olśnieniem że to co przeczytał mogło być tylko i wyłącznie o nim o Donku -czerwonym kapturku , sorry ! o panu premierze Donaldzie Tusku , synu polskiej ziemi.
Tą drugą częścią martwię się zdecydowanie bardziej. Pan premier Donald Tusk przeżywa bowiem swoje dorosłe życie jak bohaterowi filmu The Blues Brothers - w trakcie jednej ze scen w pewnym momencie jeden z nich , chyba ten wyższy - może to gajowy czyli pan prezydent Bronisław Komorowski ? , mówi do tego niższego : ...."jesteśmy na misji od Boga" ( we are on mission from God - cytat ).
A jeżeli tak to mamy problem.
Taka mieszanka tj. dwóch facetów z których każdy z osobna i każdy na swój pokrętny sposób przekonany jest o swej opatrznościowej wyjątkowości toć to istny kataklizm !
Na szczęście i ku pokrzepieniu serc pan rzecznik rządu pan Graś by powiedział : no cóż Polska , Polacy , obywatele całej Europy mają wyjątkowe szczęście że żyją w czasach w których losy swoje , swoich rodzin swoich narodów złożyć mogą w ręce tak prawych i światłych mężów".
Oby to był tylko , nawet i marny , ale tylko dowcip.
Mikołajek zatroskany

Komentarz został ukrytyrozwiń
piłkarz
 • piłkarz
 • 17.03.2012 16:06

Szachruje, sprzedaje Polskę i Polaków, gnębi , doprowadził do głodu, zwiekszenia śmiertelności - eutanazji , masowych eksmisji na bruk - żeby tylko wejśc do Unii.
Kłamca, najgorszy typ szkodnika, sprzeniewierca. Jego miejsce w CELI - a anie w Unii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
marianna rabuszko
 • marianna rabuszko
 • 16.03.2012 16:29

Z komentarzy winika ,że cała europa to matoły,jak wam nie wstyd.zdegustowana

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 16.03.2012 15:23

Media pisowskie to tabloidy zajmujące się produkcją bzdur . a Kowalski pisowski troll !!! Tak bardzo dążą do obalenia rządu RZe dostają biegunki . OBŁĄKANI -OPĘTANI przez diabła !

Komentarz został ukrytyrozwiń
mintaj
 • mintaj
 • 16.03.2012 14:50

A do Peru nasze słoneczko się nie wybiera?

Komentarz został ukrytyrozwiń
nieprawdopodobne!
 • nieprawdopodobne!
 • 16.03.2012 13:54

Taki Matoł ma być szefem Unii Europejskiej?? . Jeśli to prawda to znaczy że europejskie Matoły ,godzą się by na czele tego gremium ,stanął Matoł z Polski . Czy oni wiedzą co czynią??

Komentarz został ukrytyrozwiń
adsenior
 • adsenior
 • 16.03.2012 12:14

Czy nie przypomina to wrzawy na temat balcerka i stoltzmana, czym też nie mieli zostać! PO PROSTU TEMATY ZASTĘPCZE.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof P
 • Krzysztof P
 • 16.03.2012 10:38

"Tak, to możliwe jest cenionym w Europie politykiem"
Co to za sonda?
Ja uważam, że tak ale w cale nie uważam Tuska za cenionego polityka tylko za zdalnie sterowanego.
Klikając tą opcję w statystykach pokaże się znowu że x% badanych uważa że Tusk jest cenionym politykiem...
Ech nie ma to jak kłamstwo zwane statystyką.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dziadek
 • dziadek
 • 16.03.2012 10:30

P.premier podpisuje wszystko co mu tylko UE podsunie, o niekturych dowiadujemy sie po czasie z przeciekow . Nic bym sie nie zdziwil jeslibysmy wniedlugm czasie dowiedzieli sie ze granice zachodniePolski wracaja z przed 1939r. A nastepnie wycofanie umowy z Schengien.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Józef K
 • Józef K
 • 16.03.2012 10:02

OD czasu gdy platforma wygrała wybory wyrażnie widać pod czyje dyktando rządzi Tusk nie licząc się ani z narodem ani nawet z rządem,jednak myślę że tak zostanie z tą unią wykiwany jak Kwaśniewski w nato.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.