Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk to wspaniały gracz

Premier jest mistrzem uników w sytuacjach kryzysowych. Gdy jest źle - znika. Pręży się do kamer, gdy odgrywa rolę męża stanu i wybitnego polityka.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Donald_Tusk_3.jpg&filetimestamp=20110120204014 / Fot. Flickr, CC BY-SA 2.0Donald Tusk bardzo nie lubi wystawiać się na ostrzał krytyki mediów. Jest świetnie wyszkolony w unikach i maskowaniu się przed tymi natrętami dziennikarzami. Inaczej sprawa ma się w przypadku pozytywnych informacji i kreowania się na silnego przywódcę i Ojca Narodu. Nowa kadencja miała być nowym otwarciem i pokazaniem nowej twarzy premiera, ale stare nawyki pozostały.

Trzeba przyjrzeć się gorącej sprawie konfliktu w służbie zdrowia. Nie mam oczywiście zamiaru rozbierać merytorycznie całej ustawy i wystawiać jej oceny, bo przecież mogę opierać się jedynie na opiniach ekspertów i wierzyć im lub nie. Można jednak tutaj wspomnieć przykład województwa śląskiego i wprowadzone przez Andrzeja Sośnierza karty chipowe. Idziemy z taką kartą do rejestracji i wszystkie informacje wyświetlane są po włożeniu karty do czytnika. Sośnierz zaczął od góry, czyli od przygotowania systemu, ale został za to skopany i opluty. Swoje zebrał, a my mamy tutaj w województwie karty i nie musimy nosić książeczek zdrowotnych.

Na przykładzie tego obecnego konfliktu widać spryt i przebiegłość Donalda Tuska. Wiadomo, że ktoś musi chodzić do telewizji i starać się udowadniać, że to rząd ma rację, a mylą się lekarze i farmaceuci. Na te potyczki wysyłani są harcownicy i co jest wielkim pokazem sztuki przetrwania premiera, są to nowe nabytki Platformy.

Na pierwszy ogień idzie Bartosz Arłukowicz. Ten pełen pasji do niedawna polityk jest teraz w opałach. Nie jest to osoba o grubej skórze, która będzie wbrew logice broniła przegranej sprawy, w imię ratowania wizerunku rządu bez szkody dla siebie. Widać po nim jak pomału ta sytuacja go przygniata. Zniknął już entuzjazm, pasja, zapał i ten ogień młodego, nie zmanierowanego polityka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jestem za wprowadzeniem kart z chipem, ale bez złudzeń one nie usuna problemów w słuzbie zdrowia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
  • Oświecony
  • 04.01.2012 09:33

To nie gracz ale aktor. I to doskonały, za to człowiek z niego nikczemny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.