Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk w Europarlamencie: Wszyscy odpowiadamy za ten kryzys

Trwa debata na temat przyszłości Grecji w Parlamencie Europejskim, z udziałem europosłów, premiera Grecji, Alexisa Tsiprasa, przewodniczącego Rady Europejskiej, Donalda Tuska oraz Komisji Europejskiej, Jeana Clouda Junckera.

Po niedzielnym referendum, w którym Grecy powiedzieli stanowcze "nie", droga do porozumienia się wydłużyła. Wszyscy Parlament Europejski przed debatą. / Fot. Paweł Kiliańskizastanawiają się, czy scenariusz "Grexit", czyli wyjścia Grecji ze strefy euro oraz Unii Europejskiej jest realny.

- Dwa tygodnie temu zwołałem szczyt przywódców krajów strefy euro w sprawie Grecji. Chcieliśmy przełamać impas w rozmowach z Grecja, żeby wszyscy byli zgodni przywódcy. Myśleliśmy, że dojdziemy wspólnego do porozumienia. Nie będę mówił o greckim referendum, kto miał racje, a kto jej nie miał. Niech każda strona ma prawo do swojej opinii - mówił w Parlamencie Europejskim, Donald Tusk.

Były polski premier, nigdy nie podawał konkretnych dat do zakończenia rozmów. Sytuacja jest poważna, na osiągnięcie porozumienia pozostało jedynie cztery dni.

- Wzywam wszystkich przywódców do wspólnych negocjacji. Albo razem wygramy, albo razem przegramy. Mamy zaledwie Premier Grecji, Alexis Tsipras w Parlamencie Europejskim. / Fot. Paweł Kiliańskicztery dni do znalezienia porozumienia. Wszyscy odpowiadamy za ten kryzys i wszyscy odpowiadamy za to, żeby go rozwiązać - mówił przewodniczący Rady Europejskiej.

Greckie wydatki były większe, niż przychody, stąd zrodził się kryzys w tym kraju. Trzeba pamiętać, że należy szukać przyjaciół, wśród przyjaciół, a nie wśród wrogów. Musimy utrzymać za wszelką cenę jedność, nie chodzi tu o piękne hasła, jeżeli tego nie zrobimy, za cztery dni obudzimy się w innej Europie - zakończył Tusk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Cienko o p. Tusku w portalu W24. Można powiedzieć że może spac i dzialac spoloknie - śmierdzące jajo kpin w jego kierunku stąd nie poleci. A może po prostu nie ma o czym peplać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo porządny przewodniczący. Nawet nie cytuje z księgi przysłów polskich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.