Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk w sprawie ACTA: Zawieszamy ratyfikację

Proces ratyfikacji ACTA zostanie wstrzymany. Premier przyznał internautom rację. Dodatkowo Donald Tusk zapowiedział, że chce się z nimi spotkać, aby porozmawiać o kontrowersyjnym dokumencie.

Sonda

Czy popierasz decyzję Donalda Tuska w sprawie ACTA?

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Fot. Marek Bachorski-RudnickiNasz kraj okazał się niepoważnym partnerem w rozmowach o ACTA. Niedawno Premier mówił o tym, że przyjęcie ACTA leży w interesie naszego kraju. Dzisiaj wstrzymuje proces ratyfikacji.

W zasadzie takiego obrotu sprawy należało się spodziewać. Internauci byli na tyle przekonujący w swoich działaniach, że rząd ustąpił i nie będzie ratyfikacji umowy. Rzadko, która sprawa okazuje się tak "gorąca" w naszym społeczeństwie, aby z tego powodu odbywały się demonstracje uliczne - podaje Dziennik Internautów.

W Sprawę ACTA zaangażowani byli wszyscy czołowi politycy naszego kraju, włącznie z Prezydentem Komorowskim. Ten wytypował Rzecznika Spraw Obywatelskich do rozstrzygnięcia sporu. Mówiło się tez o utracie stanowiska przez ministrów: Boniego lub Zdrojewskiego. Pod presją wydarzeń swoje zdanie w sprawie umowy zmienił także Donald Tusk. Proces ratyfikacji zostaje wstrzymany. Podobno ma to na celu naprawę błędów.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Jack Mac Lase
  • Jack Mac Lase
  • 06.02.2012 07:08

O co chodzi z tym zawieszeniem? :-o ACTA zdaje sie mozna wypowidziec do 6 miesiecy po podpisaniu, a jakos nikt nie mowi o wypowiedzeniu. A ratyfikacje, jesli sie nie myle, ma sie odbyc do 2014. Wiec to jest zawieszenie ratyfikacji, bo aktualnie nie ma co z nia robic. Co bylo do zrobienia juz zostalo zrobione.

Komentarz został ukrytyrozwiń
troy
  • troy
  • 05.02.2012 19:14

Czytajcie wprost >ZAWIESZENIE< to nie wypowiedzenie umowy czy rezygnacja z ratyfikacji.
To danie sobie czasu na wyciszenie emocji, uspokojenie obywateli, a potem w najmniej spodziewanym momencie
i tak to przepchnie. To zwyczajna gra polityczna. Nie dajmy się oszukać!!! Dość już kłamstw PO!!! Dość już ustaw, które chronią praw dużych firm, korporacji, pracodawców, gnojąc przy tym zwykłego Kowalskiego.

I pomyśleć, że ci ludzie mówią o sobie, iż walczyli o wolność i demokrację.....ręce opadają!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Goj
  • Goj
  • 05.02.2012 18:52

Już to wyjaśniano kilkakrotnie,że nie ma takiego czegoś jak "zawieszenie ratyfikacji", ale jak zwykle
chłop nie wie co mówi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
obieżyświat
  • obieżyświat
  • 05.02.2012 18:32

Ale się Ryży osrał aż miło

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marian A
  • Marian A
  • 05.02.2012 17:52

Kłamstwo! Tusk zawsze kłamie! Zawsze! Przepchnie ratyfikacje pod stołem jak zawsze, bez zainteresowania mediów i ludzi, tak samo jak setki innych ustaw co komorowski podpisuje a wy nie macie o niczym pojęcia. Nie dajcie się mu oszukać rodacy! Budzimy się z tego letargu. Od 20 lat nas zdradzają i wyzyskują. W rządzie wciąż są czerwone świnie, te same mordy. Czas ich siłą stamtąd wyrzucić. Więcej protestów!

Komentarz został ukrytyrozwiń
doogroo
  • doogroo
  • 05.02.2012 17:44

Niech sobie wsadzi to wycofywanie się, raczek jeden. Nie da się wstrzymać ratyfikacji. tego pewnie też nie doczytał?

Komentarz został ukrytyrozwiń
DonPedro
  • DonPedro
  • 05.02.2012 16:54

Panie Premierze, słuchając Pana wydaje się, że jest Pan szczerym w tym co mówi, ale sadzę że jest to gra ze społeczeństwem. Jeśli chce się być autentycznym, mającym wizję politykiem, mężem stanu trzeba umieć przyznać się do własnych błędów. W tej chwili odnoszę nieodparte wrażenie graniczące z pewnością, że bije się Pan w cudze piersi i przy okazji uderza kijem, którym odgania się Pan przed internautami, w swego obecnego przeciwnika politycznego jakim jest Janusz Palikot. Z własnego doświadczenia wiem, że reaguje Pan tylko wówczas, gdy sprawa jest głośna, mówią o niej media i tzw "ulica" oraz spadają sondaże. Proszę kontynuować to co robi Pan w tej chwili, a jestem pewien że będzie miał Pan z kim przegrać najbliższe wybory parlamentarne, a o prezydenckich niech Pan zapomni. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolos
  • kolos
  • 05.02.2012 16:36

PiS uprawiał politykę z XIX wieku,PO z wieku XX,a mamy wiek XXI.Z kim tu "gadać"i o czym?Niech dziadki zaczną pakować walizki i szykują sie na emeryturkę.Pora ustąpić miejsca nowemu pokoleniu,które nie będzie zajmować się służbami, zamachami,spiskami,dekomunizacją i całym tym polskim pseudo-politycznym bajzlem,a zajmie się normalną robotą!Dziadki dostały zadyszki i nie nadążają już za zmianami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fakt, że rząd ustępuje już któryś raz z rzędu w krótkim czasie, jest zasmucający. To nie przejaw demokracji czy dobrej woli, tylko partactwa, totalnego braku profesjonalizmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Izkarioza
  • Izkarioza
  • 05.02.2012 16:10

Będzie Tusk wiarygodny, gdy wypowie umowę ACTA! UMOWA, NIE BĘDZIE WAŻNA PO 190 DNIACH OD WYPOWIEDZENIA!!!