Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk w sprawie ACTA: Zawieszamy ratyfikację

Proces ratyfikacji ACTA zostanie wstrzymany. Premier przyznał internautom rację. Dodatkowo Donald Tusk zapowiedział, że chce się z nimi spotkać, aby porozmawiać o kontrowersyjnym dokumencie.

Sonda

Czy popierasz decyzję Donalda Tuska w sprawie ACTA?

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Fot. Marek Bachorski-RudnickiNasz kraj okazał się niepoważnym partnerem w rozmowach o ACTA. Niedawno Premier mówił o tym, że przyjęcie ACTA leży w interesie naszego kraju. Dzisiaj wstrzymuje proces ratyfikacji.

W zasadzie takiego obrotu sprawy należało się spodziewać. Internauci byli na tyle przekonujący w swoich działaniach, że rząd ustąpił i nie będzie ratyfikacji umowy. Rzadko, która sprawa okazuje się tak "gorąca" w naszym społeczeństwie, aby z tego powodu odbywały się demonstracje uliczne - podaje Dziennik Internautów.

W Sprawę ACTA zaangażowani byli wszyscy czołowi politycy naszego kraju, włącznie z Prezydentem Komorowskim. Ten wytypował Rzecznika Spraw Obywatelskich do rozstrzygnięcia sporu. Mówiło się tez o utracie stanowiska przez ministrów: Boniego lub Zdrojewskiego. Pod presją wydarzeń swoje zdanie w sprawie umowy zmienił także Donald Tusk. Proces ratyfikacji zostaje wstrzymany. Podobno ma to na celu naprawę błędów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Jack Mac Lase
 • Jack Mac Lase
 • 06.02.2012 07:08

O co chodzi z tym zawieszeniem? :-o ACTA zdaje sie mozna wypowidziec do 6 miesiecy po podpisaniu, a jakos nikt nie mowi o wypowiedzeniu. A ratyfikacje, jesli sie nie myle, ma sie odbyc do 2014. Wiec to jest zawieszenie ratyfikacji, bo aktualnie nie ma co z nia robic. Co bylo do zrobienia juz zostalo zrobione.

Komentarz został ukrytyrozwiń
troy
 • troy
 • 05.02.2012 19:14

Czytajcie wprost >ZAWIESZENIE< to nie wypowiedzenie umowy czy rezygnacja z ratyfikacji.
To danie sobie czasu na wyciszenie emocji, uspokojenie obywateli, a potem w najmniej spodziewanym momencie
i tak to przepchnie. To zwyczajna gra polityczna. Nie dajmy się oszukać!!! Dość już kłamstw PO!!! Dość już ustaw, które chronią praw dużych firm, korporacji, pracodawców, gnojąc przy tym zwykłego Kowalskiego.

I pomyśleć, że ci ludzie mówią o sobie, iż walczyli o wolność i demokrację.....ręce opadają!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Goj
 • Goj
 • 05.02.2012 18:52

Już to wyjaśniano kilkakrotnie,że nie ma takiego czegoś jak "zawieszenie ratyfikacji", ale jak zwykle
chłop nie wie co mówi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
obieżyświat
 • obieżyświat
 • 05.02.2012 18:32

Ale się Ryży osrał aż miło

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marian A
 • Marian A
 • 05.02.2012 17:52

Kłamstwo! Tusk zawsze kłamie! Zawsze! Przepchnie ratyfikacje pod stołem jak zawsze, bez zainteresowania mediów i ludzi, tak samo jak setki innych ustaw co komorowski podpisuje a wy nie macie o niczym pojęcia. Nie dajcie się mu oszukać rodacy! Budzimy się z tego letargu. Od 20 lat nas zdradzają i wyzyskują. W rządzie wciąż są czerwone świnie, te same mordy. Czas ich siłą stamtąd wyrzucić. Więcej protestów!

Komentarz został ukrytyrozwiń
doogroo
 • doogroo
 • 05.02.2012 17:44

Niech sobie wsadzi to wycofywanie się, raczek jeden. Nie da się wstrzymać ratyfikacji. tego pewnie też nie doczytał?

Komentarz został ukrytyrozwiń
DonPedro
 • DonPedro
 • 05.02.2012 16:54

Panie Premierze, słuchając Pana wydaje się, że jest Pan szczerym w tym co mówi, ale sadzę że jest to gra ze społeczeństwem. Jeśli chce się być autentycznym, mającym wizję politykiem, mężem stanu trzeba umieć przyznać się do własnych błędów. W tej chwili odnoszę nieodparte wrażenie graniczące z pewnością, że bije się Pan w cudze piersi i przy okazji uderza kijem, którym odgania się Pan przed internautami, w swego obecnego przeciwnika politycznego jakim jest Janusz Palikot. Z własnego doświadczenia wiem, że reaguje Pan tylko wówczas, gdy sprawa jest głośna, mówią o niej media i tzw "ulica" oraz spadają sondaże. Proszę kontynuować to co robi Pan w tej chwili, a jestem pewien że będzie miał Pan z kim przegrać najbliższe wybory parlamentarne, a o prezydenckich niech Pan zapomni. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolos
 • kolos
 • 05.02.2012 16:36

PiS uprawiał politykę z XIX wieku,PO z wieku XX,a mamy wiek XXI.Z kim tu "gadać"i o czym?Niech dziadki zaczną pakować walizki i szykują sie na emeryturkę.Pora ustąpić miejsca nowemu pokoleniu,które nie będzie zajmować się służbami, zamachami,spiskami,dekomunizacją i całym tym polskim pseudo-politycznym bajzlem,a zajmie się normalną robotą!Dziadki dostały zadyszki i nie nadążają już za zmianami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fakt, że rząd ustępuje już któryś raz z rzędu w krótkim czasie, jest zasmucający. To nie przejaw demokracji czy dobrej woli, tylko partactwa, totalnego braku profesjonalizmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Izkarioza
 • Izkarioza
 • 05.02.2012 16:10

Będzie Tusk wiarygodny, gdy wypowie umowę ACTA! UMOWA, NIE BĘDZIE WAŻNA PO 190 DNIACH OD WYPOWIEDZENIA!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.