Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk wznowi prace komisji Millera? Decyzja w piątek

W piątek, 20 stycznia Donald Tusk podejmie decyzję o ewentualnym wznowieniu prac komisji Jerzego Millera, która badała przyczyny katastrofy smoleńskiej. Decyzję premiera poznamy po spotkaniu z członkami komisji.

Sonda

Komisja powinna wznowić prace.

 / Fot. PAPPolska Agencja Prasowa poinformowała, że jak na razie Donald Tusk nie widzi żadnych podstaw do wznowienia prac komisji, której przewodniczył były szef MSWiA Jerzy Miller. Na konferencji prasowej, zwołanej w środę, 18 stycznia premier podkreślił, że komisja miała pracować do momentu, aż otrzyma najbardziej prawdopodobny obraz zdarzenia z 10 kwietnia 2010. Nie oznacza to jednak, że każdy moment miał zostać w stu procentach potwierdzony w sensie procesowym.

Szef rządu uważa, że ostatnie wyniki badań przeprowadzonych przez Instytut Sehna w Krakowie nie podważają wyników, jakie w trakcie swojego dochodzenia uzyskała komisja Millera. Badania przeprowadzone przez krakowskich specjalistów wskazują jednoznacznie, że w kabinie prezydenckiego Tupolewa znajdowała się osoba trzecia, która w normalnych warunkach nie powinna przebywać w tej części samolotu. Zdaniem Tuska nie jest to powód, dla którego należałoby wznowić działania komisji.

W najbliższy piątek w samo południe premier spotka się z członkami komisji i poprosi ich o rekomendację, czy po ujawnieniu "nowych" okoliczności istnieją przesłanki do wznowienia prac komisji. Tusk zapowiedział, że jego decyzję poznamy jeszcze tego samego dnia.

Szef rządu podczas środowej konferencji prasowej odniósł się także do apelu Jarosława Kaczyńskiego, by przeprosił wdowę po gen. Andrzeju Błasiku, Ewę Błasik. Tusk zwrócił uwagę, że w raporcie końcowym komisji Millera ocena gen. Błasika była jednoznaczna, ale nie negatywna. Premier w każdej chwili gotowy jest wyrazić współczucie oraz solidarność.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

tomek
 • tomek
 • 20.01.2012 00:57

Mogą powoływać i 100 komisji ale i tak jedyny prawdziwy raport jest ten który poda Boski Antonio.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej Budzyk
 • Andrzej Budzyk
 • 19.01.2012 20:25

Dobry wieczór!
JEŻELI...
Dokonuję wpisu,
że pierwotna informacja o spotkaniu w piątek z Prezesem Rady Ministrów Donaldem Tuskiem została podana przez Wojewodę Małopolskiego Jerzego Millera podczas rozmowy z Moniką Olejnik w jej programie "Kropka nad i" wczoraj przed godziną 20.00 to robię to z pełną osobistą i publiczną odpowiedzialnością :)
Ingerencja w to co wpisałem wymaga UZGODNIENIA...
Bez urazy -"Niesforne Dziecię Gutenberga".
P.S. więc co się z moim komentarzem stało?
andrzej.budzyk@wp.pl - czekam - bez urazy proszę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 19.01.2012 16:59

Tuska do aresztu na czas śledztwa, by nie mógł się kontaktować z innymi sprawcami tej katastrofy ,bo będą mataczyć i utrudniać śledztwo:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
 • elaszychlinska
 • 19.01.2012 16:07

A PO CO ? Kto to sfinansuje ? Z powodu śp Błasika ? który był w kokpicie .Co działo w tym kokpicie jak 8 głosów niezidentyfikowanych ? To niesamowite aby w sterylnej strefie samolotu [ szczególnie w tak okropnych warunkach atmosferycznych ] było tyle niepowołanych osób. 100 komisji z całego świata nie usatysfakcjonuje pisowców .Mają swoją prawdę i tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 19.01.2012 14:50

Nowa komisja , również z ekspertami z krajów zachodnich! Platforma nie może być sędzią we własnej sprawie!

Zresztą widać jak obecna komisja próbuje wszystko zagmatwać!

Komentarz został ukrytyrozwiń
abst
 • abst
 • 19.01.2012 13:37

Komisja Milera to grono zaprzedanych pajaców ! Oni mogli by tylko jeszcze bardziej zagmatwać prawdę.
KONIECZNA jest NOWA KOMISJA z udziałem międzynarodowych ekspertów !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
m
 • m
 • 19.01.2012 13:21

A kto by za to zapłacił !! za siedzenie tych ludzi w niby komisji, jak z własnej kieszeni to nikogo to nie obchodzi mogą sobie tysiąc komisji otwierać byle nie za nasze pieniądze czyli podatnika.

Komentarz został ukrytyrozwiń
fujara
 • fujara
 • 19.01.2012 11:49

komsje wznowic za 10 lat az emocje wygasna inaczej z blednego kola nie wyjdziemy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.