Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk zapowiada wyższe składki do ZUS. Wzrośnie bezrobocie?

Rząd zapowiada, że składki na ZUS będą wyższe. Premier poszuka pieniędzy w portfelach osób prowadzących działalność gospodarczą.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:20070907_sejm_rp_100B5181.jpg&filetimestamp=20070907223405 / Fot. Piotr VaGla Waglowski, domena publicznaOstatnie propozycje rządu mogą budzić pewne wątpliwości. Pisze o nich rp.pl. Donald Tusk deklaruje, że wiek emerytalny zostanie podwyższony, ale zarazem wprowadzony zostanie pakiet chroniący kobiety.

Szef rządu zapowiedział, że środki na ten cel znajdą się w portfelach blisko 1,5 mln. osób prowadzących działalność gospodarczą. Tusk zapowiedział uzależnienie składki od wysokości dochodu. Obecne składki są odprowadzane od przeciętnej pensji, bez względu na to ile się rzeczywiście zarabia.

Czy takie posunięcie może spowodować gwałtowny wzrost szarej strefy i bezrobocia? Może się okazać, że wiele osób może w ogóle zostać bez pracy, bo już obecne składki są tak wysokie, że wiele firm prowadzi działalność w oparciu o samozatrudnienie. Podniesienie składek spowodować może nagłe załamanie się i tak już kruchej równowagi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

KOMO
  • KOMO
  • 25.03.2012 22:17

Od dochodu składka prosze bardzo, ale po co zus to ludzie powinni wybrać kilka osób, które zaopiekują się ich składkami na zasadzie świadczenia usługi i będą w ten sposób uczciwie zarabiać, a nie jak obecnie dostają napewno duże pieniądze ZA CO?

Komentarz został ukrytyrozwiń
BM
  • BM
  • 12.02.2012 18:18

Przecież premier Tusk nic innego nie umie jak grzebac w porfelach polaków,przecież widac gołym okiem że ten nie kompetentny urzędnik działa pod dyktando innych

Komentarz został ukrytyrozwiń
V KOLUMNA
  • V KOLUMNA
  • 11.02.2012 23:23

WOGOLE NIE KUMAM O CO CHODZI Z TA....KOMUNISTYCZNA SPUSCIZNA...DYSTRYBUCJI EMERYTUR!!!!!!!!!!!!!...ZE SKLADEK KTORE SAM INDYWIDUALNIE MOGE WPLACAC NA OSOBISTE EMERYTALNE KONTO ALE WYLACZNIE W BANKU POMIJAJAC...KORUPCJOGENNA I ZBANKRUTOWANA ZUS....NIE MUSZE NA NIKOGO ROBIC JAK I NA MNIE NIKT NIE MUSI... PO LATACH SAM SOBIE USTALAM EMERYTURE I ICH PERIODYCZNE WYPLATY I SAM USTALAM KONIEC MEJ AKTYWNOSCI ZAWODOWEJ...I TO ROZUMIEM JAKO REFORME...A NIE REANIMACJIE NIEWYDOLNEGO TRUPA.....CZASU WYZYSKU I CIEMNOTY MATEMATYCZNEJ.....Z KARA DOZYWOTNIEJ PRACY....I WYLUDZONEGO HARACZU KTORY ZMUSZA MNIE DO FINANSOWANIA...BEZSENSOWNEGO SYSTEMU....!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.