Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk złożył Polakom wielkanocne życzenia. Zobacz film

23 kwietnia, w Wielką Sobotę, premier Donald Tusk złożył Polakom wielkanocne życzenia. "Na święta wielkanocne życzę Państwu wszystkiego dobrego, radości, optymizmu, przezwyciężenia tego, co nas tak bardzo męczy w niedostatkach dnia codziennego" - mówił premier.

"Wiosna i święta wielkanocne to czas zwycięstwa życia nad śmiercią. Czas zwycięstwa wiary nad zwątpieniem. To odrodzenie optymizmu" - mówił premier. "My, Polacy, przeszliśmy naprawdę trudne i bolesne chwile, ale udowodniliśmy sobie i światu, jak silna jest nasza ojczyzna. Jest silna, bo źródła tej siły są głębokie i wieczne - to wiara, nadzieja i miłość".

Donald Tusk nawiązał także do beatyfikacji Jana Pawła II: "Niedługo będziemy przeżywali wielkie i piękne wydarzenie, jakim będzie beatyfikacja ojca świętego, naszego papieża Jana Pawła II. On przez całe życie i do ostatnich chwil pokazywał ludziom, nam Polakom szczególnie, jak ważne są pogoda ducha i wiara w lepszą przyszłość - tu na ziemi i tam wyżej"."Na święta wielkanocne życzę Państwu wszystkiego dobrego, radości, optymizmu, przezwyciężenia tego, co nas tak bardzo męczy w niedostatkach dnia codziennego. Niech ta świąteczna radość, to świąteczne słońce, przetrwa w nas jak najdłużej, co najmniej do następnych świąt" - zakończył.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (34):

Sortuj komentarze:

reni
 • reni
 • 26.04.2011 10:28

Ewa Łazowska Dzisiaj 08:37
jak to się ma do potraktowania przez Panią pana konopki?
a może należy zdefiniować pojęcie bliźniego?
pani wersja definicji i moja wersja. skoro wsystko jest względne(nawet u kalego)

stare porzekadło powiada
"przyganiał kocioł garnkowi"
jest starsze od przytoczonych przez panią słów

dlaczego ciągle pani kluczy, zmienia tematy, a nie odpowiada na delikatny zarzut o dwulicowość (dwuwartościowość) w ocenie. przecież to jest aż nadto widoczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@reni, "Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich" /kard. Stefan Wyszyński/

Komentarz został ukrytyrozwiń
reni
 • reni
 • 26.04.2011 07:02

Ewa Łazowska PISZE
"...zakrawa na jawną kpinę. To na marginesie."(początek zdania, a niby "na marginesie"), "We mnie.... mieszane uczucia...", "....ma to niewiele wspólnego...."
PRAWIE WERSAL.
i na koniec; pisze pani " Warto chyba zastanowić się przez chwilę - zanim cokolwiek tutaj się napisze, bo co nagle, to podobno po diable." zatem DLACZEGO PISZE PANI DO MNIE raz PER PAN, a raz PER PANI?
skoro u pani nie jest to "co nagle to po diable", zatem jest potwierdzeniem ROZDWOJENIA JAŹNI.

DO POZOSTAŁYCH CZYTELNIKÓW.
dlaczego chłop przyłapany na dwulicowości MILCZY
dlaczego BABA przyłapana na dwulicowości RZUCA SIĘ I GRYZIE

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani wybaczy, ale przywoływanie tu Aleksandra Głowackiego vel Bolesława Prusa zakrawa na jawną kpinę. To na marginesie. We mnie co najmniej mieszane uczucia wywołują osoby, które nie mają odwagi głosić swych przekonań i poglądów pod własnym nazwiskiem i aby te poglądy eksponować - występują w charakterze anonimów. Dla mnie osobiście z wiarygodnością głoszonych poglądów ma to niewiele wspólnego. Co do korekty zaś - wniosek nasuwa się tu jeden: Warto chyba zastanowić się przez chwilę - zanim cokolwiek tutaj się napisze, bo co nagle, to podobno po diable.
Ma pani rację. Faktycznie całej tej "polemiki" nie warto kontynuować. Szkoda czasu i atłasu. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
reni
 • reni
 • 25.04.2011 19:30

mała korekta
po liftingu
"gdy "elaszychlinska Wczoraj 18:33" uprawia swoją propagandę, jest aja
gdy"Jerzy Konopka Dzisiaj 13:52" uprawia swoją propagandę, jest be.
co za dwulicowość?"
teraz już chyba dobrze. pozostały wpis też jest poprawny.

ja nie widzę wielkiego przestępstwa gdy ta sama osoba przybiera różne pseudonimy pozostając wierna wartościom i poglądom. pierwszy który przychodzi mi na myśl, który spełnia te warunki to A.Głowacki piszący pod pseudonimem B.Prus. takich jak on jest cały szereg i to w różnych dziedzinach.
obrzydzenie (autentyczne) wzbudza we mnie osoba, który przejmuje nicka i wpisuje pod nim sprzeczne z oryginałem treści. a tu Pani nie raczy wykazywać zdziwienia. tak często się dzieje z wpisami myNaród. pouczeń dla fałszerza nie widzę.
to jak to jest z Panią?
zwolenników prawdy, zwolenników uczciwości pani napiętnuje poprzez nauczanie i wciskanie własnego poglądu, a tych drugich czyli wałki i przekręty pani przemilcza?
pisze panik "Powołuje się pan na komentarz jakiejś internautki ("elaszychlińska") by wytknąć mi uprawianie dwulicowości. A ja się idę zapytywać - na jakiej podstawie wysnuł pan taki wniosek? - bo sensu w pańskim komentarzu jednak doczytać się nie mogę, choć się bardzo staram."
przecież ja też jestem "jakąś inernautką" i przyznam, że gdyby mnie zabolała dwulicowość to też udawałabym brak sensu. tak już to jest.
MYŚLĘ, ŻE NA TYM POWINNIŚMY POPRZESTAĆ

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej puchacz
 • jędrzej puchacz
 • 25.04.2011 19:19

za życzenia dziękujemy.wszyscy uczciwi polacy

Komentarz został ukrytyrozwiń

@reni, - Proszę czytać ze zrozumieniem. Nie prosiłam pana Konopkę - by zawiesił uprawianie polityki w pierwszy dzień świąt wielkanocnych, bo to - jak widzę, jest niemożliwe, ale prosiłam by w tym dniu nie uprawiał propagandy. Co prawda - polityka bez propagandy nie ma racji bytu, ale te dwa pojęcia nie są jednak tożsame. A tak przy okazji - to ja mogę zapytać pana - skąd pan bierze tyle energii na dowalanie adwersarzom w imię własnych ideologicznych przekonań? Powołuje się pan na komentarz jakiejś internautki ("elaszychlińska") by wytknąć mi uprawianie dwulicowości. A ja się idę zapytywać - na jakiej podstawie wysnuł pan taki wniosek? - bo sensu w pańskim komentarzu jednak doczytać się nie mogę, choć się bardzo staram. I na zakończenie. Dwulicowych tu nie brakuje, szczególnie zaś takich, którzy występują w charakterze kameleonów i zmieniają swoją powłokę cielesna co i rusz, ponieważ nie mają odwagi na prezentowanie swoich poglądów pod własnym imieniem i nazwiskiem. Nieprawdaż - panie reni?

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 25.04.2011 11:57

krzysztof_łaszek, synu, nie podniecaj się. nie ty pierwszy, którego Naród przyprawia o mdłości.
uważaj bo ci żyłka pęknie.
pisząc myNaród nigdy nie myślałem o takich jak ty, zatem i pytać o zgodę nie było potrzeby.
myNaród to moja rodzina, znajomi, ludzie uczciwi i prawi. to tak mniej więcej ok. 70 polaków.
sam widzisz że ciebie w tym nie ma.
zatem jaszcze raz, POZOSTAŃ TAM GDZIE JESTEŚ i zostaw Naród w spokoju.
chyba, że zleceniodawcy każą ci robić coś innego

Komentarz został ukrytyrozwiń

nikogo nie upowaznilem aby mowil w moim imieniu dla tego prosze o zmiane na ja narod A brak wizerunku uprawdopodobnia ze osoba ta ma cos do ukrycia Z Uprzejmoscia KL

Komentarz został ukrytyrozwiń
syn tego Narodu
 • syn tego Narodu
 • 24.04.2011 17:06

Narodzie, to forum to kiepskie GaduGadu-bis.
Poprzedzone reklamą Donalda T.
"panie Wojtku....
panie Krzysiu....
panie Tadziu....
panie Misiu...."

też mi coś.
A Naród cierpi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.