Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk znów planuje

Głodne dziecko to hańba, z którą walczyły już poprzednie rządy. Zaczniemy od sprawy podstawowej, od bezwarunkowego prawa do ciepłego posiłku. Taką obietnicę złożył premier we wczorajszym orędziu do narodu.

Donald Tusk / Fot. PAP CIR Grzegorz RogińskiDonald Tusk przedstawił plany swojego gabinetu na najbliższe miesiące. Rząd chce zwrócić szczególną uwagę na problemy osób starszych oraz kwestię opieki nad dziećmi i młodzieżą. - Dla seniorów stworzyliśmy program przywracania do pracy osób po 50. roku życia. Przygotowując program prywatyzacji, przewidzieliśmy stworzenie rezerwy emerytalnej, która zagwarantuje nam godziwe emerytury. Do Sejmu skierowaliśmy już ustawę zwalniającą emerytów z płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego. Uważam, że państwo polskie powinno być stać na taki gest - powiedział premier.

Donald Tusk podkreślił rolę osób starszych oraz młodzieży w rozwoju kraju. Dlatego polityka socjalna jego rządu powinna mieć szeroki zakres. - Naszym najważniejszym zadaniem - i na tym chciałbym dziś skupić swoją uwagę - jest najmłodsze pokolenie. Moją największą ambicją jest, aby polskie dzieci miały takie same szanse rozwoju, jak dzieci w najlepiej rozwiniętych krajach Europy - dodał.

Dbanie o najmłodsze pokolenie ma umożliwić Polsce kolejny skok cywilizacyjny. Szef rządu obiecał, że żadne dziecko nie będzie musiało udowadniać, jak bardzo jest biedne, żeby dostać ciepły posiłek. Nie mniej ważnym zadaniem będzie stworzenie programu przeciwdziałania przemocy wobec dzieci, zapewnienie odpowiedniego rozwoju umysłowego i fizycznego czy dostępu do internetu. Rezultatem tych działań ma być zlikwidowanie różnic pomiędzy polską a zachodnioeuropejską młodzieżą.

Wobec kolejnych sporów na linii premier-prezydent, problemów z systemem emerytalnym, katastrofalnej sytuacji w służbie zdrowia czy stanu przygotowań do Euro2012, słowa Donalda Tuska zabrzmiały jak poezja. Można powiedzieć, że mimo kiepskiej pogody, znów zaświeciło słońce nad Polską. Warto zadać pytanie, czy Polacy powoli nie mają dość obietnic, zwłaszcza, gdy docierają do nas wiadomości o tym, że w kraju zaczyna brakować leków, a urzędnicy nie bardzo wiedzą, jak taki problem rozwiązać. Nikt nie lubi być marudą, ale mogę zaryzykować stwierdzenie, że Polacy chcą zobaczyć jakiś namacalny efekt rządów koalicji PO-PSL. Odpowiedzialnym za kierowanie państwem przypomnijmy, że organizm po pewnym czasie uodparnia się nawet na największe słodkości, a zachłyśnięcie wyimaginowanym sukcesem, może jeszcze długo odbijać się męczącą czkawką.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

wiki  ostafin
  • wiki ostafin
  • 27.10.2010 15:17

lubie go

Komentarz został ukrytyrozwiń

Problem, że Polska to jest zupełnie czarodziejski kraj. Ja mam wrażenie, że musi zmienić się pokolenie, żeby coś się zmieniło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przestańcie! Przecież Grzesiek nie lubi PO, a do PiS nic nie ma!
A tak na poważnie, powoli wychodzi jak to Platforma rządzić ( nie ) potrafi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Bo jak wiemy, PKB spada, bezrobocie rośnie, ludzie ubożeją..."
No, to tak samo jak za rządów PiS :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uciekło mi słowo, powinno być: "i (twierdziłeś), że to jest oczywiste tylko dla mnie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm, do tekstu się nie odnoszę, bo zbyt ostrożnie napisany, żeby można było nad nim dyskutować :). Ale do sprawy. Pamiętasz Grzesiek, jak się nie zgadzałeś, gdy napisałem, że rząd przyszedł do rządzenia nieprzygotowany i że to jest oczywiste tylko dla mnie? Sztandarowy anty-PiS-owiec Tomasz Lis od pewnego czasu głosi to samo. Choć nie będę się teraz rozpisywać na temat mojej opinii, bo ona ewoluuje razem z różnymi wydarzeniami. Swoją drogą, całkiem ciekawe wywiadu Tuska w "Polityce" niedawno i Szejnfelda w dodatku do "Polityki" z lista 500 największych firm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"tylko jak dalej tak pójdzie to już czasu zabraknie, bo ruina z kraju będzie totalna!"

Bo jak wiemy, PKB spada, bezrobocie rośnie, ludzie ubożeją...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czasem są i to ich najbardziej boli, jednak za nic się do tego nie przyznają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Czyżby nasz pierwszy liberał kraju był przesądny? to chyba niemożliwe.... ;)"
Czasem liberałowie są ciemnogrodzkimi konserwatystami, a sami o tym nie wiedzą ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.05.2008 22:51

Ja trochę z innej beczki, główna wiadomość podana w Faktach TVN dotycząca orędzia to, to że premier na najważniejsze wystąpienia zakłada ten sam "szczęśliwy" krawat.

Czyżby nasz pierwszy liberał kraju był przesądny? to chyba niemożliwe.... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.