Facebook Google+ Twitter

Donalda T. pomysł na sukces

Miłościwie nam panujący Tusk Franciszek Donald, umywa swoje panujące ręce od wszelkich brudów, które niewątpliwie pojawią się przy prywatyzacji szpitali.

Otóż nasz umiłowany premier, którego kochamy miłością prawdziwą, szczerą a przede wszystkim nieprzemijającą, Premier Donald Tusk. / Fot. www.premier.gov.plma zamiar utrzymywać w dalszym ciągu podniebną wysokość słupka procentowego poparcia i przekazać lokalnym samorządom władzę nad szpitalami. „Co złego to nie my” zdaje się mówić projekt rządowy, który niczym wywabiacz plam z reklamy, ukaże po raz kolejny gabinet Tuska jako ekipę nieskazitelnych polityków o mocnym kręgosłupie moralnym.

Platforma obiecała w kampanii, że weźmie na swoje barki reformę służby zdrowia. Miliony Polaków zawierzyło ekipie obecnego premiera (o, nieszczęśni!), a teraz dowiadują się, że jedyna reforma to przekształcenie szpitali w spółki prawa handlowego. Jednak takie posunięcie nie zmienia de facto niczego, ponieważ znaczna część szpitali i tak skończy marnie, po prostu kończąc swą działalność. Zbigniew Chlebowski, członek Platformy z marsową miną zapewnia, że szpitale przed przekształceniem zostaną pozbawione długów. Szkoda jednak, że grono intelektualistów Platformy (bo to przecież partia inteligencka) zapomniała o drobnym fakcie – owe szpitale będą nadal egzystować podporządkowane zasadom NFZ.

Jak więc wygląda pomysł naszego Umiłowanego? Otóż, w efekcie uzyskamy quasi spółki handlowe, bezwzględnie jednak podlegające rządowi oraz państwowym instytucjom. Planując taki manewr, Donald Tusk próbuje gładko obejść przedwyborcze obietnice, a przede wszystkim stawia się na wygodnej pozycji zatroskanego losem ojczyzny premiera, bowiem jeśli zaczną się masowe upadki szpitali, sytuacja pogorszy się całkowicie, będzie można wytknąć tysiące win, wskazując na nieudolność samorządów. Szkoda tylko, że kandydat Platformy na prezydenta nad dobro polskich pacjentów, wyżej stawia dobro własne i świetlaną przyszłość w wygodnym pałacyku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Za poruszenie tematu o którym, naprawdę warto rozmawiać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moi drodzy ! Nieśmiało chciałbym zwrócić uwagę na drobny szczegół: Spółka i firma prywatna muszą w swojej działalności generować zyski i narazie wedle zasady - choć nie z tej dziedziny - "Przysięgał jak sięgał, a jak dostał, to przestał" będą obiecywać: świetlaną przyszłość dla szpitali. Potem jak się umocnią to będą mogli wybierać dla siebie usługi bardziej popłatne i opłacane indywidualnie. Np: Za pieniądze badanie będzie można zrobić już, a na fundusz trzeba będzie czekać 0,5 roku. Itp.
Nie wiem, czy przy państwowej własności szpitali znalezienie dobrze działającego systemu lecznictwa jest nie możliwe ?
Transformacja z socjalizmu na kapitalizm też miała samoistnie rozwiązać nasze problemy gospodarcze - i jakie jest odczucie dzisiaj ?
Aby uzyskać dobre rozwiązania, trzeba nad nimi się namozolić. Nic lekko nie przychodzi.
Pozdrawiam !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mało w tym sensu

Komentarz został ukrytyrozwiń

no właśnie tak to jest z politykiam , że dużo obiecują ale później jakby zapominają o obietnicach, ale daję szansę ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Partyjny bojownik? Oj...chyba mówisz o sobie. Zapraszam do...a, daruję sobie. Ciebie nic nie przekona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maćku, ależ Ty próbujesz nakłonić Milana do nie dość, że kulturalnego, to jeszcze dyskutowania. Tak się nie da, bo to sprzeczne z mentalnością partyjnego bojownika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

grzesie2k pisze co myśli. Niestety bardzo rzadko myśli co pisze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Milan pisze co myśli. Niestety bardzo rzadko myśli co pisze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piszesz co myślisz o Grześku, zamiast polemizować z jego opinią, dyskutować o artykule.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bonar, to Grzesiek zaatakował Marikę, ja się z tym nie zgadzam wiec piszę co myślę:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.