Facebook Google+ Twitter

Donatan i Cleo reprezentantami Polski w Eurowizji! Będzie sukces?

25 lutego Telewizja Polska poinformowała, że tegorocznymi reprezentantami Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji będą Donatan i Cleo, którzy w Kopenhadze wykonają utwór "My Słowianie". Czy tym razem mamy szanse odnieść sukces na festiwalu?

Okładka singla W grudniu ubiegłego roku Telewizja Polska poinformowała, że po dwóch latach nieobecności powraca do Konkursu Piosenki Eurowizji. Decyzję poprzedziły rozmowy z przedstawicielami Europejskiej Unii Nadawców, które okazały się owocne, bo w postrzeganiu Eurowizji przez naszego nadawcę wreszcie coś zaczęło się zmieniać.

TVP dała sobie czas do końca lutego na znalezienie kandydata, który w polskich barwach zaprezentuje się w Danii. W tym roku zrezygnowano z ogólnokrajowych preselekcji na rzecz wyboru wewnętrznego. Utwór "My Słowianie" od razu pojawił się wśród propozycji Internautów oraz fanów konkursu. Wszystko zaczęło nabierać tempa, gdy na Facebooku, Donatan opublikował zdjęcie ze spotkania z przedstawicielami Telewizji Polskiej, a później nie pytał już, czy do Kopenhagi jechać, tylko w jakim języku zaśpiewać. Wszystko to potwierdziło się 25 lutego w programie Agaty Młynarskiej "Świat się kręci".

Premiera utworu "My Słowianie" odbyła się 4 listopada 2013 roku. Singiel wydano nakładem wytwórni Urban Rec. Do tej pory teledysk w serwisie You Tube wyświetlono ponad 38 milionów razy. W lutym światło dzienne ujrzała angielska wersja utworu zatytułowana "Slavic Girls" i od tego czasu o piosence głośno stało się także poza granicami Polski. Teledysk emitowany jest przez brytyjskie BBC czy niemiecką stację ZDF. Nieustannie emitowany jest także przez MTV i VIVĘ w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Włoszech i w krajach Skandynawskich. O piosence bardzo pozytywnie wypowiedziały się także niemiecka i francuska prasa.

W tym roku mija 20 lat od naszego debiutu w Konkursie Piosenki Eurowizji. 30 kwietnia 1994 w Dublinie Edyta Górniak odniosła ogromny sukces. Utworem "To nie ja" wywalczyła drugie miejsce, co stało się przepustką do jej międzynarodowej kariery. Później Polskę reprezentowali: Justyna Steczkowska, Kasia Kowalska, Anna Maria Jopek, Sixteen, Mieczysław Szcześniak, Andrzej Piasek Piaseczny, dwukrotnie zespół Ich Troje, Blue Cafe, Ivan & Delfin, The Jet Set, Lidia Kopania, Marcin Mroziński oraz Magda Tul. Tylko w 2008 roku Polsce udało się awansować do finału dzięki Isis Gee i jej piosence "For life". Finałowe głosowanie nie okazało się jednak łaskawe dla naszej reprezentantki.

Za sprawą zwycięstwa Emmelie de Forest, tegoroczna edycja Eurowizji odbywa się w stolicy Danii, Kopenhadze. Półfinały odbędą się 6 i 8 maja. Wielki finał w sobotę, 10 maja. Donatan i Cleo zaprezentują się w drugim półfinale, w którym 15 uczestników walczyć będzie o 10 biletów do finału. Telewizja Polska zapowiedziała już, że w tym roku wyemituje oba półfinały. Eurowizję transmitować będą telewizyjna Jedynka, TVP Rozrywka oraz TVP Polonia.

Czy Donatan i Cleo mają szanse odnieść sukces w Kopenhadze?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.