Facebook Google+ Twitter

Donbas wpadł w szał. Koniec wojny?

Bombardowania wywołały (nie po raz pierwszy w historii) skutek odwrotny od zamierzonego. "Stalowi Rosjanie" wydali siłom "operacji antyterrorystycznej" nieubłaganą wojnę. Giną żołnierze, ostrzeliwane są śmigłowce, czołgi i samoloty. Jak długo jeszcze?

 / Fot. PAP/EPA/VALENTINA SVISTUNOVAW ten i ubiegły poniedziałek władze w Kijowie przekroczyły miarę tego, co wolno w czasie wojny według ducha i litery prawa międzynarodowego. Wymordowanie rannych powstańców w Doniecku, a następnie ostrzelanie z samolotu bojowego cywilów w Ługańsku przypomina to, co wyprawiała hitlerowska Luftwaffe do spółki z czarną gwardią kanclerza i wodza. Nawet czerń mundurów SS i nacgwardii się zgadza. Z tygodnia na tydzień coraz więcej zbrodni potwierdza rosyjskie oskarżenia w sprawie nazistowskich natchnień Turczynowa, Jaceniuka, Awakowa, Parubija, Jarosza i ich pomagierów. Separatyści i Rosja Putina zaczynają wygrywać wojnę propagandową. Wymowa faktów jest zbyt przerażająca, a siła oddziaływania i możliwości internetu zbyt wielkie, aby mogło być inaczej.

Jedna zbrodnia wojenna po drugiej... Zaczęło się w Mariupolu, gdzie Gwardia Narodowa Ukrainy spaliła żywcem miejscowych milicjantów, a potem otworzyła ogień do nieuzbrojonych cywilów. Wymordowanie buntujących się żołnierzy regularnej armii ukraińskiej we wsi Błahodatnoje w pobliżu miasteczka Wołnowacha. Następnie polowanie z powietrza na zmotoryzowanych i przechodniów w Doniecku, na drodze śmierci z lotniska, gdzie zabito nawet obsługę karetki pogotowia ratunkowego. Wreszcie ostrzelanie salwą rakiet niekierowanych siedziby rządu Ługańskiej Republiki Ludowej i pobliskiego parku, co potwierdzili obserwatorzy OBWE. Na koniec najohydniejsza zbrodnia, nawiązująca do spuścizny SS Galizien – wystrzelanie rannych powstańców w szpitalu kolejowym w miasteczku Krasnyj Liman. Jak tu być bezstronnym? Zwłaszcza oglądając takie sceny jak w trzeciej minucie poniższego materiału filmowego:


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Aj! No i po co tak wrzeszczeć? Nie lepiej byłoby podać paru linków z jakimiś konkretnymi świadectwami o tych najemnikach? Zresztą, jak podkreśla Oleg Cariow; jeśli ja jeżdżę do Moskwy to być źle, a jeśli politycy kijowscy do Waszyngtonu to być dobrze? Cudzoziemcy byli w Kijowie obalać Janukowycza? Byli! Najemnicy czy ochotnicy? Jak ich zwał tak zwał. Swoje zadanie wykonali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powtórzę za Marią: najemnicy jednak są!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nacgwardia zabiła dziecko i ostrzelała modlących się o pkój ludzi. Od soboty przed południem, równo z zaprzysiężeniem Poroszenki armaty mowniuków zaczęły równać z ziemią Słowiańsk. Prócz cerkwi ostrzalano również takie obiekty jak stacja benzynowa (która wybuchła), szkoła muzyczna itd. itp.

Ci wszyscy, którzy tak się oburzali na Janukowycza, że jego minister s. w. kazał w końcu strzelać do tłuszczy zabijającej policjantów, teraz piszą i mówią o "operacji antyterrorystycznej". Niech pokażą budynki wysadzone we Lwowie czy Tarnopolu lub Kijowie przez "ruskich terrorystów", zabite przez nich zachodnioukraińskie kobiety i dzieci, wiernych zabitych ich pociskiem podczas mszy w greko-katolickim kościele...!

Obłuda sięga szczytów, a zbrodnie wołają o pomstę. Jednak nie do tych, których zdaniem zamykanie ludzi w Bastylii było niełuszne, ale ścinanie ich na gilotynie słuszne. Nie mam już sił pisać kolejnych artykułów o nieszczęsnej Noworosji i o tym, co spotka Haliczan.

Módlmy się, aby nie została przekroczona linia cierpliwości narodów Rosji i ich przywódców, z której może wyniknąć trzecia wojna światowa, rozpętana przez zaślepionych i krwiożerczych spadkobierców Stepana Bandery oraz Maksymiliana Robespierre'a.

Komentarz został ukrytyrozwiń

najemnicy jednak są

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i dzisiaj wojna domowa trwa w najlepsze, tzn. najgorszy scenariusz trwa dalej. Jak należało się domyślać koncerny ponadnarodowe, wyznawcy wiary we własne wybraństwo i cała reszta dobranej gromadki nie mają najmniejszej ochoty wypuścić swego łupu. Zła i bezowocna ich wiara. Lepszą miał pogański Rzym, który na miejsce tego, co zniszczył budował cywilizację tak wielką, że aż do naszych czasów nie umarła do końca. Rzym, który nie zapominał o sprawiedliwości, którą określał jako "niezłomną wolą oddania każdemu tego, co mu się należy". Przysięgają na Ewangelię Pana Jezusa Chrystusa i powołują się na Jego święte imię, ale wyznają Jego naukę miłości bliźniego i przebaczenia tylko swoimi ustami. Gniewu Bożego na siebie wzywają!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba cały świat zwrócił uwagę na zły omen. Podczas dzisiejszej inauguracji jeden z żołnierzy kompanii honorowej upuścił karabin, a następnie przewrócił się na widok nowego szefa swojego państwa. Podobno doznał udaru słonecznego. Moim skromnym zdaniem jak zwykle w takich wypadkach ziemskie wytłumaczenie zaciemnia palec Boży wskazujący miejsce, na które ma spaść gniew niebios. Acz, z drugiej strony, nie zabrakło komentarzy wskazujących, że wypuszczenie z ręki karabinu może oznaczać, że wojna domowa wkrótce się skończy.

Nie wskazuje na to niestety zamordowanie (również dzisiaj) sekretarza Puszylina w Doniecku. Rewanż za nagłą śmierć szefa kampanii wyborczej Poroszenki w Winnicy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

wybór Poroszenko niewiele zmieni

Komentarz został ukrytyrozwiń

a promocja tekstów na W24 to teraz czarna magia. Kryteria promocji przez red. dyżurnych zindywidualizowane na maksa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tej nocy Ługańsk odparł nalot. Dwa Su-27, które zapuściły się nad to miasto zostały powitane gęstym ogniem działek przeciwlotniczych i co prędzej się wycofały, pozostawiając same dwa towarzyszące im (wypuszczone z ich węzłów uzbrojenia?) bezpilotowce. Swoją drogą, skąd ukraińskie lotnictwo wzięły te ostatnie? Czy chodzi o beznadziejnie już przestarzały radziecki model "Pczeła"?

Mario, ciężko będzie w to wszystko uwierzyć naszym "nieomylnym" z "partii" Hitler-Putin. Przed południem zostanę tu "zmasakrowany". Doprowadzi mnie to do "rozpaczy".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorzu wypunktowałeś ten konflikt w nieznanych w Polsce aspektach.
- przerwana granica
- ostrzeliwane skutecznie lotnictwo
- brak wsparcia dla żołnierzy i ofiar tego konfliktu
- bunt Lwowa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.