Facebook Google+ Twitter

Donieck i Ługańsk już nie ostrzeliwane. Powraca normalne życie

Pierwszy raz od wielu miesięcy zamilkły stanowiska ostrzału Ługańska i Doniecka. Odwrót wojsk ukraińskich oznacza dla mieszkańców Donbasu bezpieczny powrót na ulice.

 / Fot. PAPDzięki kontrofensywie sił separatystów oddziały ukraińskie zostały odrzucone od obu największych miejscowości miasta na odległości uniemożliwiające skuteczne rażenie celów i znalazły się poza zasięgiem ukraińskich dział i rakiet "Grad".

Mieszkańcy oddychają ulgą. – Siedzieliśmy w piwnicach jak szczury. Nasi dzielni żołnierze wyzwolili nas – mówiła dla RIA Nowosti jedna z mieszkanek Ługańska.

Najbardziej morderczy ostrzał dochodził z lotnisk, na których Ukraińcy się okopali.

Doniesienia strony noworosyjskiej mówią jedynie o pojedynczej rakiecie balistycznej Toczka-U, która spadła na przedmieścia Doniecka. Rakiety balistyczne tego typu są używane przez Ukraińców od końca lipca.

Przedpola Doniecka zostały zabezpieczone na północy i zachodzie, a na południu wraz z likwidacją kotła pod Iłowajskiem i zdławieniem oporu na lotnisku zagrożenie także zostało odsunięte od miasta.

Pod Ługańskiem wojska noworosyjskie zakończyły oczyszczanie Nowoswietłowki i portu lotniczego, skąd również prowadzony był ostrzał celów cywilnych w mieście.

- Militarnie konflikt jest już przez Kijów przegrany - stwierdził wysoki rangą natowski generał. Poroszence pozostało jedynie wycofanie jego wojsk, aby uniknąć większych strat.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.