Facebook Google+ Twitter

DooKoła Nas - co robić, by zostać dziennikarzem?

Wielu młodych studentów pragnie zostać dziennikarzami. Poprzestanie tylko na marzeniach nie zaprowadzi jednak nikogo do postawionego sobie celu. Dlatego też warto uczestniczyć w spotkaniach koła naukowego zajmującego się tematyką medialną.

Członkowie Koła. / Fot. Aleksandra MuchaDziennikarskie Koło Naukowe (DKN), funkcjonujące na Wydziale Filologicznym Filologii Polskiej Uniwersytetu Łódzkiego, powstało w obecnym roku akademickim (2007/2008).

Uczestnicy koła z przyjemnością odbywają praktyki w radiu bądź w innych instytucjach umożliwiających im zdobycie wiedzy potrzebnej w przyszłej pracy dziennikarza. A jakie plany ma DKN?

Pierwszym krokiem jest założenie internetowej gazetki (DooKoła Nas), do której będą pisać członkowie koła. Kolejne to uczestnictwo w licznych szkoleniach dziennikarskich, a także zorganizowanie medioznawczej konferencji naukowej. Niezwykle cenne dla uczestników DKN są również spotkania z ludźmi związanymi z mediami. Jesteśmy w trakcie ustalania spotkania z dziennikarzem pracującym w łódzkiej telewizji.

Niedawno z kolei (7 stycznia) gościliśmy Bartosza Stawowskiego, który umieszcza swoje teksty w serwisie Wiadomości24.pl. Wcześniej zaś pracował jako fotoreporter dla Ekspressu Ilustrowanego. Bartosz opowiadał nam o swojej przygodzie z mediami: zarówno o satysfakcji jak i o ryzyku jaki może nieść ze sobą ten zawód.

Bartek Stawowski. / Fot. z archiwum B. StawowskiegoDowiedzieliśmy się, że taka praca wymaga przede wszystkim rzetelności, chęci poznawania świata, a także umiejętności obserwowania rzeczywistości, która nas otacza, gdyż to właśnie ona jest bodźcem do tego, by napisać dobry reportaż, felieton bądź esej. Jaki można wyciągnąć wniosek z tego spotkania? Zawód dziennikarza nie tylko ogranicza się do pisania artykułów. To także niezwykła wrażliwość, która pozwala dostrzec to, czego na co dzień spieszący się człowiek nie widzi, a co niejednokrotnie potrafi okazać się czymś cennym, wyjątkowym i pięknym…

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Świetnie rozpoczynasz :) Życzę powodzenia, Damian.

Komentarz został ukrytyrozwiń

U mnie nie ma nawet na to czasu na uczelni hehe. Część osób już praktykuje po prostu :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.01.2008 20:15

Na naszej uczelni jest podobne koło (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm..jak widać na fotografii sprzęt potrzebny każdemu dziennikarzowi już jest;-)...więc pozostaje tylko praca...praca...i...


(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajny tekst, gratuluję debiutu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

no i plusik

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aniu udany debiut:) gratulacje i witaj w największej redakcji w Polsce:) czekam na kolejny artykuł...

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe,dobry artykuł ++

Komentarz został ukrytyrozwiń

U mnie działa Centrum Dziennikarskie i należą do niego studenci z jednej specjalizacji. Powodzenia w zakładaniu i prowadzeniu gazetki :) Takie koła szybko się rozwijają, więc życzę samych sukcesów.

I plus :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.