Facebook Google+ Twitter

Dopalacze jako ogłupiacze

Jak wcześniej pisałem, zaczyna się otrzeźwienie "prawne" działań przeciw dopalaczom.

Dopalacze, jako ogłupiacze!

Dopalacze stały się gwiazdą z „czerwonego dywanu”. Gwiazdą z czołowych stron wszystkich dzienników, tygodników, kolorowej prasy dla kobiet i mężczyzny. Radio, telewizja i Internet nie pozostają w tyle.

Wsparcie otrzymuje gwiazda od najważniejszych ludzi w państwie, premiera, ministrów, parlament, który w trybie błyskawicznym przegłosował prawie jednomyślnie odpowiednią ustawę. Jedynie Prezydent się waha mówi: „pracują nad nią prawnicy”. Premier mówił w Sejmie, że działania są na „granicy prawa”, ale usprawiedliwione są stanem wyższej konieczności.

Jednak może okazać się działania będą autowe. Zainteresowanie potęgowały sceny, których nie powstydziłby się najwspanialsze filmy akcji. Oddziały antyterrorystyczne, spektakularne zamknięcia punktów sprzedaży, zatrzymania w świetle kamer, ich droga za kratki pod specjalnym nadzorem. I tutaj zaczynają się problemy. W czasie aresztowania, właściciel sklepów Dawid Bratko był wyluzowany, uśmiechnięty, traktując całą akcję, jako dobrą reklamę. I to darmową.

Kolejna porażka, sąd odmawia aresztowania! Dodatkowo odmawia zastosowania jakiegokolwiek środka zapobiegawczego. Trudno było się spodziewać innego orzeczenia zapoznając się z zarzutami prokuratura. Zatrzymano go za złamanie ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej, to znaczy za zerwanie plomb sanepidu i nielegalną sprzedaż w jednym z zamkniętych sklepów. Zagrożone karą do 2 lat więzienia.

Prokuratura dołożyła dodatkowy zarzut na podstawie „ogromnej pracy policji” o nielegalne wprowadzanie do obrotu dużej ilości środków odurzających. Zaserwowano nawet wysokość kary dla tego typu przestępstwa do 10 lat więzienia.

Prokuratura dowodziła, że Bratko mógłby mataczyć, a przestępstwo, którego się dopuścił jest zagrożone wysokim wymiarem kary. Sąd tego punktu widzenia nie podzielił. Prokurator od tej decyzji zamierza się odwołać.

Ostatnio Wojewoda Kujawsko-Pomorski uchylił uchwałę Rady Miasta Bydgoszcz o zakazie sprzedaży dopalaczy na terenie miasta, jako niezgodną z prawem.
W jaki sposób będzie można wyjaśnić i czym wytłumaczyć, gdy cała akcja spali na panewce i Bratko wygra w sądzie i my wszyscy będziemy zmuszeni zapłacić odszkodowanie?

Media z dnia na dzień przekazywały lawinowo rosnącą liczbę ofiar dopalaczy. Dokonując przy okazji skandalicznych nadużyć naruszających etykę zawodową jak i normy przyzwoitości. Dopuszczali do spowiedzi o wrażeniach nieletnich chłopców doznawanych po spożyciu dopalaczy wraz z upublicznieniem ich wizerunków!

Skąd tak dokładna liczba ofiar? Wszak wykonanie badań na obecność substancji benzylopiperazyny (BZP), która ma być głównym składnikiem dopalaczy , nie jest możliwe w żadnym szpitalu. Co więcej nie znamy składu dopalaczy, ma on być znany dopiero
na przełomie stycznia i lutego 2011 roku!
Jak ujawnił wiceminister Adam Fronczak ofiary zatrucia ustalano na podstawie znalezionych opakowań lub zeznaniu świadka, że ofiara mogła posiadać te substancje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

schwalk
  • schwalk
  • 04.11.2010 04:16

Niesamowite, jak tak głupia i szkodliwa akcja przeciwko dopalaczom uzyskała akceptacje społeczną. Zaangażowali się w nią nie tylko powtarzający wszystko bezkrytycznie plebs, ale i za intelektualistów uważające się społeczności dziennikarskie. Pokazuje to wysokość poziomu kraju Kraka. Mam przyjemność dysponować również językiem niemieckim i angielskim, korzystam więc także z zachodnioeuropejskiej prasy. Różnica poziomów jest przepastna, co z właściwym przerażeniem odkryłem dopiero po przesiedleniu się poza Polskę. Tutaj się z tych akcji jawnie naśmiewają, aż wstyd podać swój kraj pochodzenia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.