Facebook Google+ Twitter

Dopalacze znowu w Polsce. Kupisz je w internecie

Od ubiegłego tygodnia na stronie internetowej sieci Happy Shop znów można kupić substancje narkotykowe. Firma została zarejestrowana na Słowacji, a tam można legalnie sprzedawać dopalacze i wysyłać je do Polski. Czy inne firmy także szybko przeniosą się na Słowację?

Sieć Happy Shop sprzedawała "artykuły kolekcjonerskie" w internecie i kontrolowała kilkanaście sklepów w Polsce. W październiku sklepy zostały oplombowane i zamknięte. Jak podaje Dziennik, od ubiegłego tygodnia na stronie internetowej znów można kupić substancje narkotykowe.

Firma została zarejestrowana na Słowacji, a tam można legalnie sprzedawać dopalacze i wysyłać je do Polski. Policja już bada sprawę, przyznaje jednak, że ma związane ręce, ponieważ jej kompetencje nie sięgają Słowacji.

Czy inne firmy również przeniosą się na Słowację? "HappyShop jest pionierem, ale jego tropem podążą inni. I to szybko" - mówi dla Dziennika osoba związana z branżą dopalaczy.

Założenie firmy na Słowacji nie stanowi żadnego problemu. Specjalne kancelarie inkasują za taką usługę ok. 5 tys. złotych, drugie 5 tys. zł trzeba zapłacić za obowiązkowy minimalny kapitał założycielski. Izba Skarbowa w Katowicach obliczyła, że niektóre sklepy kolekcjonerskie zarabiały 150 razy więcej, niż sklepy spożywcze. Jak widać, pieniądze, które trzeba wyłożyć przy zakładaniu firmy, bardzo szybko się zwracają.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

POLSTRADE s.r.o
 • POLSTRADE s.r.o
 • 07.02.2011 14:42

ODPOWIEDZ FIRMY POLSTRADE NA PONIŻSZY KOMENTARZ:
Anonimowy komentarz z dnia 23.01.2011 traktujemy jako złośliwy komentarz którejś z konkurencyjnych firm lub niezadowolonego klienta,który naszą firmę obarcza winą za sprawy których załatwienie nie było w naszej kompetencji ani zamówionej usłudze.
Jesteśmy poważną firmą,która już pomogła dziesiątkom polskich przedsiębiorców - nasze referencje udzielamy bardzo chętnie na zapytanie.
W przypadku dalszych bezpodstawnych naruszeń dobrego imienia naszej firmy - sprawę kierujemy na drogę sądową o zniesławienie przy czym samo namierzenie komentatora nie będzie trudne dzięki numerowi IP jego komputera.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ja
 • Ja
 • 23.01.2011 03:34

Uwaga na oszusta który dodał komentarz o firmie pols trade. To właściciel firmy który pisze komentarze jako swój własny klient. Zachwala swoją firmę a tak na prawdę bierze pieniądze a gówno załatwia. Od nas wziął 7 tyś zł a potem wyszło na jaw wiele spraw które nie zostały załatwione jak należy. UWAGA NA TĄ FIRMĘ!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Słowacja
 • Słowacja
 • 03.11.2010 19:27

Zakładaniem firm na Słowacji zajmują się specjalistyczne firmy, polecam np. firmę POLS TRADE z Żyliny. Pomogli mi założyć spółkę z o.o. na Słowacji, pomogą też zarejestrować działalność gospodarczą w Słowacji.
Kontakt całkowicie po polsku. WWW.POLS.SK

Komentarz został ukrytyrozwiń
tralalala
 • tralalala
 • 03.11.2010 15:29

co wy pier.....nie macie pojecia o lekkich narkotykach :p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coś się Platformie nie udało.... gdzie te tłumy krzykaczy, że dobrze zrobiono atakując legalne sklepy?
Teraz wam ktoś dopłaci mniej do leków, bo kasę zarabiają Słowacy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ech, powiem cynicznie : jak się dureń uprze, to nic nie pomoże - wygrzebie truciznę choćby spod ziemi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Edi, tu jest mowa o ...Słowacji, nie wiem czy zauważyłeś, więc jakby Tuska kompetencje tam nie sięgają:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
 • edi
 • 03.11.2010 10:02

.Jak to jest:Słowacy trują nasze dzieciaki,a my będziemy ponosimy konsekwencje?Panie Tusk,ja nie mam zamiaru płacić za hospitalizację,detoksykację uzależnionych małolatów,a na koniec jeszcze dopłacać do przyznawanych im rent inwalidzkich.Trzeba coś z tym zrobić.I to natychmiast.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hihi
 • Hihi
 • 02.11.2010 23:51

Słowacy się tylko śmieją, i inkasują nasze podatki. Generalnie, z zasady, na świecie jest bowiem normalniej niż w tym k...dołku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na Słowacji można kupić legalnie i jeśli tak, to też ze Słowacji można legalnie gdziekolwiek wysłać, bo przecież bomby nie wysyłasz, tylko legalny towar. Dopiero po przekroczeniu granicy towar w magiczny sposób staje się czymś złym. Może nie w samych dopalaczach problem, tylko w tym, że np. Słowacy umieją ich używać, a my nie? Tak czy nie?!Ale jak by nie było, to tzw.dopalacze to trucizna, bo to chemia nie do końca wiadomego pochodzenia, tak że uważam, że mimo wszystko "kryształowa noc" była potrzebna. Chociaż z drugiej strony, to może o to chodziło, może ktoś sobie wyliczył, że bardziej dopalacze opłaca się sprzedawać przez internet;)?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.