Facebook Google+ Twitter

Dopalaczowy happening w Lublinie to wstęp do szerszej dystrybucji?

Na bardzo oryginalny pomysł akcji wpadł internetowy sklep CzeskiKredens.pl, sprzedający mieszanki ziołowe. W centrum Lublina, 18 grudnia, firma wystawiła 3 „dopalaczomaty” z których klienci mogli odebrać zamówiony produkt.

Chodziło o próbkę dopalacza o nazwie TayFunSkun. Spedytor Czeskiego Kredensu Kamil Gryszkiewicz mówi TVN24, że dopalaczomaty były, są i będą. Jednak sanepid po informacji policji szybko zlikwidował te urządzenia.

Na stronie sklepu dopalaczomaty.com, którego właścicielem jest spółka Cyberfire, możemy przeczytać oświadczenie dotyczące policyjnej akcji z 18 grudnia. Właściciele sklepu domagają się podania kosztów tej akcji, poniesionych przez budżet RP i podania podstawy prawnej zarekwirowania automatów spedycyjnych. Powołują się także na art. 3 pkt. 16 Ustawy Prawo Pocztowe, który mówi że „Przesyłki mogą być kontrolowane w przypadku, kiedy istnieje uzasadnione podejrzenie, iż zawartość przesyłki może zawierać materiały niebezpieczne lub posiadać materiały wybuchowe”.

Jak możemy przeczytać na stronie, sklep zajmuje się dystrybucją legalnych mieszanek ziołowych imitujących działanie marihuany, a w zarekwirowanych automatach znajdował się zwykły majeranek.

Pomysłodawca happeningu z firmy Cyberfire, który odbył się w Lublinie, mówi Wiadomosciom24, że nie zajmują się sprzedażą dopalaczy i nigdy oficjalnie się nie zajmowali.
- Akcja miała na celu udowodnienie że polskie służby działają nieracjonalnie pod wpływem nacisku mediów.

Nie planuje on podobnych happeningów z majerankiem, natomiast z mieszankami ziołowymi imitującymi działanie marihuany owszem. - Na pewno będziemy stawiać kolejne automaty. W tamtym punkcie w Lublinie staną jeszcze w tym tygodniu, ponieważ do dzisiaj nikt nie podał podstawy prawnej zarekwirowania tych automatów, ani żadnego nakazu - dodaje autor happeningu.

Jak twierdzi, w automatach znajdowała się mieszanka majeranku i ziół prowansalskich kupionych w lokalnym sklepie. Firma Cyberfire sprzedaje swoje produkty z Czech, bo automaty należą do oficjalnie do tego kraju. Następnymi będą już spedytorzy, którzy zakupują puste automaty. - Jakoś nikt nie rekwirował paczkomatów InPostu, nikt ich nie plombował publicznie na oczach mediów. Myślę, że po sobotniej akcji Czeski Kredens będzie się kojarzył z uśmiechem, a nie z dopalaczami - zaznacza przedstawiciel firmy Cyberfire.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jan Sawa
  • Jan Sawa
  • 03.04.2011 10:44

CIekawe ile podatnik zapłacił za taką akcję? W Polsce panuje narkofobia i zabobonność. Wystarczy zalegalizowac Marihuanę, i nie będzie problemu... anie z dopalaczami ani z dziurą budżetową.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kriss Chaoss
  • Kriss Chaoss
  • 31.01.2011 17:43

Uważam , że bedąc dorosłym obywatelem. mam prawo kupować takie substancje jakie mam ochote kupić.
I nic do tego jakimś urzednika , tórzy i tak żyja w innym świecie i za bardzo daja sie ponosić naciskom meddi i konserwatywno - moralizatorskim naćiskom zastraszanych ludzi.
Mam prawo walczyć nawet z bronią w ręku z czymś co ewidentnie nie ma nic wspólnego z zdrowym rozsądkiem i poszanowaniem praw człowieka - Nikomu oprucz mnie nie szkodzi moje jak wy to nazywaćie
ćpanie, natomiast kryminalizacja tego to młyn na wode przestępczości zorganizowanej (p. prochibicja) i jest
bardzo wątpliwa pod względem etycznym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
juliusz żak
  • juliusz żak
  • 23.12.2010 10:26

dopalaczofobia Polski sama zjada własny ogon. jak państwo sprzedaje ciężkie, silnie uzależniające narkotyki to dobrze, jak ktoś im robi konkurencje z mieszanek ziołowych to źle! KU**A Kali i krowa... a ile w tym czasie było pobić pod wpływem alkoholu, ile razy małe dziecko dostało w ryj od pijanego rodzica? ile kobiet zostało zgwałconych przez pijanych facetów? wódka KU**A dobra bo państwo ma z tego kasę.
wiecej takich akcji, frajerstwo trzeba tępić. kupie te dopalacze, listem poleconym, nie odbiorę i zgłoszę że poczta macza w tym palce, sam ich zapis że nie wolno przesyłać jest śmieszny. w dekalogu jest NIE ZABIJAJ i co? wierzący nie zabijają? niech poczta beknie za współudział!!! już to KU**A widze. pozdrawiam donek, bronek i kondonek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

pomysłowość ludzka nie ma granic,szkoda tylko, ze dla kasy niektórzy zrobią wszystko
żenada

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.