Facebook Google+ Twitter

Dopalaczowy happening w Lublinie to wstęp do szerszej dystrybucji?

Na bardzo oryginalny pomysł akcji wpadł internetowy sklep CzeskiKredens.pl, sprzedający mieszanki ziołowe. W centrum Lublina, 18 grudnia, firma wystawiła 3 „dopalaczomaty” z których klienci mogli odebrać zamówiony produkt.

Chodziło o próbkę dopalacza o nazwie TayFunSkun. Spedytor Czeskiego Kredensu Kamil Gryszkiewicz mówi TVN24, że dopalaczomaty były, są i będą. Jednak sanepid po informacji policji szybko zlikwidował te urządzenia.

Na stronie sklepu dopalaczomaty.com, którego właścicielem jest spółka Cyberfire, możemy przeczytać oświadczenie dotyczące policyjnej akcji z 18 grudnia. Właściciele sklepu domagają się podania kosztów tej akcji, poniesionych przez budżet RP i podania podstawy prawnej zarekwirowania automatów spedycyjnych. Powołują się także na art. 3 pkt. 16 Ustawy Prawo Pocztowe, który mówi że „Przesyłki mogą być kontrolowane w przypadku, kiedy istnieje uzasadnione podejrzenie, iż zawartość przesyłki może zawierać materiały niebezpieczne lub posiadać materiały wybuchowe”.

Jak możemy przeczytać na stronie, sklep zajmuje się dystrybucją legalnych mieszanek ziołowych imitujących działanie marihuany, a w zarekwirowanych automatach znajdował się zwykły majeranek.

Pomysłodawca happeningu z firmy Cyberfire, który odbył się w Lublinie, mówi Wiadomosciom24, że nie zajmują się sprzedażą dopalaczy i nigdy oficjalnie się nie zajmowali.
- Akcja miała na celu udowodnienie że polskie służby działają nieracjonalnie pod wpływem nacisku mediów.

Nie planuje on podobnych happeningów z majerankiem, natomiast z mieszankami ziołowymi imitującymi działanie marihuany owszem. - Na pewno będziemy stawiać kolejne automaty. W tamtym punkcie w Lublinie staną jeszcze w tym tygodniu, ponieważ do dzisiaj nikt nie podał podstawy prawnej zarekwirowania tych automatów, ani żadnego nakazu - dodaje autor happeningu.

Jak twierdzi, w automatach znajdowała się mieszanka majeranku i ziół prowansalskich kupionych w lokalnym sklepie. Firma Cyberfire sprzedaje swoje produkty z Czech, bo automaty należą do oficjalnie do tego kraju. Następnymi będą już spedytorzy, którzy zakupują puste automaty. - Jakoś nikt nie rekwirował paczkomatów InPostu, nikt ich nie plombował publicznie na oczach mediów. Myślę, że po sobotniej akcji Czeski Kredens będzie się kojarzył z uśmiechem, a nie z dopalaczami - zaznacza przedstawiciel firmy Cyberfire.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jan Sawa
  • Jan Sawa
  • 03.04.2011 10:44

CIekawe ile podatnik zapłacił za taką akcję? W Polsce panuje narkofobia i zabobonność. Wystarczy zalegalizowac Marihuanę, i nie będzie problemu... anie z dopalaczami ani z dziurą budżetową.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kriss Chaoss
  • Kriss Chaoss
  • 31.01.2011 17:43

Uważam , że bedąc dorosłym obywatelem. mam prawo kupować takie substancje jakie mam ochote kupić.
I nic do tego jakimś urzednika , tórzy i tak żyja w innym świecie i za bardzo daja sie ponosić naciskom meddi i konserwatywno - moralizatorskim naćiskom zastraszanych ludzi.
Mam prawo walczyć nawet z bronią w ręku z czymś co ewidentnie nie ma nic wspólnego z zdrowym rozsądkiem i poszanowaniem praw człowieka - Nikomu oprucz mnie nie szkodzi moje jak wy to nazywaćie
ćpanie, natomiast kryminalizacja tego to młyn na wode przestępczości zorganizowanej (p. prochibicja) i jest
bardzo wątpliwa pod względem etycznym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
juliusz żak
  • juliusz żak
  • 23.12.2010 10:26

dopalaczofobia Polski sama zjada własny ogon. jak państwo sprzedaje ciężkie, silnie uzależniające narkotyki to dobrze, jak ktoś im robi konkurencje z mieszanek ziołowych to źle! KU**A Kali i krowa... a ile w tym czasie było pobić pod wpływem alkoholu, ile razy małe dziecko dostało w ryj od pijanego rodzica? ile kobiet zostało zgwałconych przez pijanych facetów? wódka KU**A dobra bo państwo ma z tego kasę.
wiecej takich akcji, frajerstwo trzeba tępić. kupie te dopalacze, listem poleconym, nie odbiorę i zgłoszę że poczta macza w tym palce, sam ich zapis że nie wolno przesyłać jest śmieszny. w dekalogu jest NIE ZABIJAJ i co? wierzący nie zabijają? niech poczta beknie za współudział!!! już to KU**A widze. pozdrawiam donek, bronek i kondonek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

pomysłowość ludzka nie ma granic,szkoda tylko, ze dla kasy niektórzy zrobią wszystko
żenada

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.