Facebook Google+ Twitter

Dopiero za kilka tygodni zapadanie decyzja, czy będzie kurator w TVP

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-10 12:43

Nawet kilka tygodni może potrwać rozpatrywanie wniosku o wyznaczenie kuratora w Telewizji Polskiej. Zwrócił się o to do sądu minister skarbu Aleksander Grad.

Rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie sędzia Wojciech Małek tłumaczy, że zgodnie z procedurą sąd poprosił o zajęcie stanowiska w tej sprawie uczestnika postępowania, zainteresowanego rozstrzygnięciem, a więc Telewizję Polską. TVP ma 10 dni na ustosunkowanie się do wniosku ministra.

W imieniu spółki stanowisko w tej materii powinna zająć osoba upoważniona do składania oświadczeń, a więc ktoś z zarządu Telewizji Polskiej - dodał Małek.

Obecnie w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) jako prezes zarządu wpisany jest Piotr Farfał. To oznacza, że na prośbę sądu o zajęcie stanowiska to on powinien udzielać odpowiedzi. Ta sytuacja może zmienić się jednak w każdej chwili, bo sąd ma do rozpoznania kolejne wnioski.

Jeden z nich złożony przez Sławomira Siwka dotyczy zatwierdzenia zmian w zarządzie TVP, do których doszło pod koniec ubiegłego tygodnia. Kolejny ministra Grada dotyczy natomiast oddalenia wniosku Siwka. Z wnioskiem szefa resortu skarbu zbiezny jest też postulat Piotra Farfała, który również zaapelował do sądu o wykreślenie z KRS członków rady nadzorczej TVP.

3 lipca Rada Nadzorcza zawiesiła związanego z LPR p.o. prezesa Piotra Farfała, a na jego miejsce wybrała zawieszonego dotąd w obowiązkach Sławomira Siwka, kojarzonego z PiS. Ministerstwo Skarbu Państwa uważa jednak tę decyzję za nielegalną, bo została podjęta już po zakończeniu kadencji Rady.
Minister skarbu złożył wniosek o nieuwzględnienie w KRS-ie zmian w zarządzie TVP, do których doszło tydzień temu. Minister Grad powołuje się w swym wniosku na nieważność uchwał Rady z 3 lipca. Aleksander Grad wniósł także o dopuszczenie go do postępowania przed KRS jako uczestnika postępowania.

W biurze prasowym Sądu Okręgowego w Warszawie poinformowano, że te wnioski powinny zostać rozpatrzone w ciągu najbliższych dni, być może dziś albo po weekendzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.