Facebook Google+ Twitter

Dopisz szczęśliwe zakończenie wakacyjnej historii babci Heli!

Otwierają się drzwi. W progu klatki schodowej stoi staruszka, wsparta na laseczce. Wolno, niepewnie schodzi po schodach … Tak zaczyna się krótka animowana opowieść o babci Heli. Historia o smutnym początku i nieznanym zakończeniu.


Happy End zależy bowiem także od ciebie


Babcia Hela – postać promująca trwającą od czerwca, wakacyjną kampanię Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” - opowiada o samotności osób starszych, która latem staje się jeszcze dotkliwsza. Gdy sąsiedzi wyjeżdżają, a miasto pustoszeje, rośnie poczucie izolacji i stres z nią związany, wzrasta bierność i apatia.

- Bardzo chcemy to zmienić – mówi Joanna Mielczarek, Dyrektor ds. Projektów i Promocji w Stowarzyszeniu - Dlatego z myślą o naszych podopiecznych - samotnych osobach starszych, stworzyliśmy projekt międzypokoleniowych wakacji. Zależy nam, by każdy z nich miał szansę spędzić choć jeden dzień z dala od codziennego osamotnienia i trosk.
Akcja „Tego lata spełnij marzenie babci Heli” ma nam pomóc tę zgromadzić niezbędne na realizację wakacyjnego projektu, fundusze.
Gorąco zachęcamy do włączenia się w nasze działania. Świeże powietrze, zielone krajobrazy, życzliwa obecność innych, ramię wolontariusza, na którym można się oprzeć - pozwalają osamotnionym seniorom odzyskać siły i radość życia. Widzimy, jak nasi podopieczni ożywiają się w trakcie takich wyjazdów, jak cieszą się nimi jeszcze długo po powrocie. Jednym małym gestem naprawdę możemy zmienić pustkę czterech ścian w radość wspólnych wakacji!

Jak można pomóc?


Można wesprzeć nasz projekt finansowo (http://www.malibracia.org.pl/na-wakacje); włączyć się w promocję akcji jako jej Ambasador (http://www.malibracia.org.pl/ambasador-wakacji/); bądź śledzić i wspierać ją na facebooku (http://www.facebook.com/malibracia/).


Najnowszą odsłoną wakacyjnej akcji jest konkurs „Filcowe babcie na wakacje”


 / Fot. Agnieszka Szafrańska– Biorąc w nim udział, oprócz wsparcia naszej akcji można wygrać jedną spośród 12 niepowtarzalnych, ręcznie wykonanych filcowych babć-przypinek - opowiada Joanna Mielczarek - Warunki naszego konkursu są proste. Znajdą je Państwo na stronie: http://www.malibracia.org.pl/warszawa/aktualnosci/filcowe-babcie-na-wakacje-konkurs/
Gorąco zachęcamy do udziału!Dzięki wsparciu darczyńców i pozyskanym funduszom – w czerwcu i lipcu w projekcie „Wakacje jednego dnia” wzięło udział blisko 80 seniorów. „mali bracia Ubogich” otaczają opieką niemal 300 osób starszych i samotnych z Warszawy, Poznania i Lublina. Zależy im, by każdy z nich możliwość spędzenia choć jednego dnia prawdziwych wakacji. Szacowany koszt jednodniowej wycieczki to 40 zł.
Szczegóły akcji na http://www.malibracia.org.pl/na-wakacjeWakacyjna akcja Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” potrwa do września.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.