Facebook Google+ Twitter

"Dopokąd" - recital Krzysztofa Tyńca w Teatrze Ateneum

Krzysztof Tyniec podczas swojego recitalu prezentuje piosenki prozaiczne, których tematyka dotyczy miłości, tej prawdziwej oraz chwilowego zauroczenia, jak również upływającego czasu.

Krzysztof Tyniec / Fot. Bartek Warzecha, Teatr Ateneum"Dopokąd" to recital Krzysztofa Tyńca, który prezentuje swoje piosenki z płyty o tym samym tytule. Złożyły się na nią teksty tego wszechstronnego autora oraz kilka utworów, które podarował Mu Krzysztof Piasecki. Artysta mówi w nich o życiu tu i teraz, o codzienności i konieczności skupienia się na drobnych sprawach.

Tytuł recitalu pochodzi z ostatnich wersów wiersza "Pielgrzym" Cypriana Kamila Norwida:
Przecież i ja ziemi tyle mam,
Ile jej stopa ma pokrywa,
Dopokąd idę!...


Artyście towarzyszą muzycy z zespołu Piramidy, w składzie: (kierownictwo muzyczne, instrumenty klawiszowe), Piotr Augustynowicz (gitary), Tomasz Imienowski (bas), Tomasz Paszko (perkusja) oraz Piotr Kajetan Matczuk.

Krzysztof Tyniec / Fot. Bartek Warzecha, Teatr AteneumPiosenki zaprezentowane podczas recitalu są dowcipne i liryczne, w zależności od tematyki. Aktor nie próbuje nikogo pouczać, nie wciela się w mentora. Wprost przeciwnie, podchodzi do wszystkiego z dystansem - do siebie, do swojej pracy i swoich sukcesów.

Trzeba przyznać, że Krzysztof Tyniec nie tylko jest znakomitym aktorem, lecz także potrafi ładnie śpiewać. Podczas recitalu wciela się także w rolę konferansjera i opowiada zabawne anegdoty. Każda piosenka poprzedzona jest krótkim wstępem o jej historii lub inspiracjach artysty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.