Facebook Google+ Twitter

Doradca Obamy: Więzienia CIA w Polsce to sprawa polskich władz

„Polska była i nadal jest bliskim partnerem USA w walce z terroryzmem, ale od zamachów z 11 września 2001 wiele się zmieniło”. Tyle na temat domniemanych więzień CIA w Polsce mówi Ben Rhodes, doradca prezydenta Baracka Obamy.

 / Fot. http://www.whitehouse.gov/blog/author/Ben%20RhodesKilka dni temu „Washington Post” ujawnił, że za udostępnienie obiektu w Starych Kiejkutach Polska dostała od CIA 15 milionów dolarów. Rhodes nie chce komentować rewelacji amerykańskiej gazety ani tego co dzieje się w Polsce. "To sprawa polskich władz i polskiego wymiaru sprawiedliwości" - powiedział PAP.

Przyznał jednak, że od 2001 roku wiele się zmieniło w metodach walki z terroryzmem, a USA "podjęły kroki, by wyjść z "permanentnej wojny" i ograniczyć "nadzwyczajne środki", dopuszczalne po zamachu z 11 września 2001.

Na briefingu zorganizowanym dla zagranicznych korespondentów w Waszyngtonie Rhodes przyznał, ze nie została jeszcze podjęta decyzja, czy prezydent Obama przyjedzie w czerwcu do Warszawy na obchody rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku. Mówił też o planach pozostawienia ok. 10 tys. amerykańskich żołnierzy w Afganistanie, którzy szkoliliby Afgańczyków i przeciwdziałali terroryzmowi. Warunkiem jest jednak podpisanie przez rząd w Kabulu dwustronnej umowy dotyczącej kwestii bezpieczeństwa, do czego prezydent Hamid Karzaj specjalnie się nie spieszy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.