Facebook Google+ Twitter

Doradca premiera wie, co zrobić, aby Polacy wracali z emigracji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-20 07:49

Zespół pod kierownictwem Michała Boniego, głównego doradcy premiera, opracował program zadań, dzięki realizacji których do Polski zaczną wracać emigranci zarobkowi. - pisze "Gazeta Wyborcza". Zdaniem autorów dokumentu, aby Polacy chcieli wracać do kraju, rząd musi rozwiązać sześć kluczowych problemów.


Powracający do Polski muszą mieć wiarygodne informacje o warunkach życia i pracy w Polsce. W tym celu ma być stworzony specjalny portal internetowy zawierający między innymi oferty pracy. Ponadto należy ułatwić zakładanie i prowadzenie firm w Polsce. Za te zmiany odpowiedzialny będzie resort gospodarki i finansów.

Kolejną zachętą do powrotu ma być uznawanie doświadczenia zdobytego za granicą i umożliwienie pracy w Polsce osobom, które zajmują wysokie stanowiska w innych krajach. Zespół Michała Boniego postuluje też, aby Ministerstwo Edukacji Narodowej zadbało o dzieci emigrantów, ułatwiając im edukację i wdrażając system adaptacji dzieci do polskiego systemu szkolnego.

Kolejnym zadaniem wyznaczonym przez ekspertów, jest ułatwienie formalności urzędowych powracającym Polakom. Do tego mają zostać przeszkoleni pracownicy administracji publicznej.

Ostatnim pomysłem jest kampania promocyjna Polski - pisze "Gazeta Wyborcza" Ma ona także pokazać ludzi, którym powiodło się w Polsce po powrocie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.