Facebook Google+ Twitter

Doradztwo zawodowe zamiast religii w szkołach? Tego chce Ruch Palikota

- Na lekcje religii wydaje się rocznie 1,3 mld zł. To jest nie tylko liczba, ale przede wszystkim symbol państwa marnotrawnego, które nie dostrzega potrzeb, nie widzi problemów - powiedział wiceprzewodniczący Ruchu Młodych RP, Grzegorz Sikora.

Sonda

Czy zgadzasz się z propozycjami Ruchu Młodych?

 / Fot. Łukasz GdakZakończenie nauczania religii w polskich szkołach, to kolejny dość kontrowersyjny pomysł przedstawicieli Ruchu Palikota. Młodzieżówka RP proponuje, aby pieniądze, które wydaje się na naukę religii przeznaczyć na zajęcia z doradztwa zawodowego. Jest to jeden z pomysłów realizowanych w ramach akcji "Młodzi na kryzys", której celem ma być ukierunkowanie młodych ludzi i pomoc we właściwym pokierowaniu zawodową karierą.

Grzegorz Sikora wymienił przyczyny, które zdaniem Ruchu Młodych są odpowiedzialne za słabe radzenie sobie młodych osób w życiu zawodowym. - Brak doradztwa zawodowego zarówno w szkołach gimnazjalnych jak i ponadgimnazjalnych. Po drugie, niedostateczna liczba godzin praktycznych na studiach. Opłata za drugi kierunek studiów, która jest uderzeniem w najbiedniejsze osoby. Państwo zamiast wyrównywać szanse, to karze młodych ludzi za to, że pochodzą z biednych rodzin - mówił. Wiceprzewodniczący Ruchu Młodych RP podkreślił również, iż obecnie powszechne jest "zabijanie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi".

Michał Kabaciński, przewodniczący Ruchu Młodych przedstawił trzy najważniejsze propozycje w ramach akcji "Młodzi na kryzys". Są to zmniejszenie składek ZUS, tzw. "firma na próbę" oraz doradztwo zawodowe. Ponadto w ramach projektu będą rozdawane ulotki informacyjne oraz odbędzie się debata o sytuacji młodych ludzi na rynku pracy.


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Czy tym błotem jest Bóg , To niech spala, wszystkie Biblie na stosie bo Bóg nie jest im potrzebny , wystarczy bożek Biznes i granie z diabłem w karty , no tak hulaj duszo piekła niema , nie będziemy rzucać pieniędzy w błoto . Zobaczycie szybko piekło na ziemi , prędzej niż się możecie spodziewać , bez Boga ani nie do proga , a z diabłem w piekle można się bardzo szybko znaleźć . Co zrobił Bóg z wieża, Babel itd. Hitler tez z Bogiem zadarł i jak na tym wyszedłszy .? Oj Polsko dokąd zmierzasz , czyżby już do samego piekła autostrada, . ? Tak diabłu oto chodzi , po co się męczyć , zróbmy jedna, wielka, imprezę i koniec pieśni. A Palikota na premiera , o wtedy będzie sodoma i gomora. Jak za króla Sasa jedz pij i popuszczaj pasa i hop sasa do lasa , tylko ze ten las już ginie a co dopiero jak młodzi zaczną kręcić swoje biznesy na maksa. Koniec świata Panie Formanek koniec świata. Ze hej.!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@down Ale że pieniądze na co?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.