Facebook Google+ Twitter

Dorastanie w dzisiejszych czasach

Czy to prawda, że w dzisiejszym świecie coraz trudniej żyje się młodzieży czy też może jest zupełnie inaczej?

W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej zapominają jak to jest gdy człowiek dojrzewa. Myślą, że to proste i naturalne, a jednak czynniki zewnętrzne też mają tu coś do powiedzenia. Wieczne spory między pokoleniami i walki "pomiędzy dobrem a złem" doprowadziły do tego iż młodzi ludzie coraz częściej wolą się zabić niż walczyć o godne i dobre życie.

Widząc przerażający wzrost liczby samobójstw popełnianych przez niepełnoletnich i młodych ludzi, powinniśmy sobie zadać pytanie, co tak naprawdę jest ważne i czy naprawdę żyje się łatwiej w dzisiejszych czasach, czy też może jest właśnie na odwrót? Może te ciągłe zmiany, ta rozwijająca się technika i wszystkie inne okoliczności towarzyszące młodym ludziom, właśnie utrudniają im życie? Może pęd tego świata miesza im wszystkie cele i nie dopuszcza aby ich marzenia się spełniły bo zbyt szybko tracą one sens i wartość?

Myślę, że powinniśmy się zastanowić nad tym co naprawdę ułatwia a co komplikuje życie, nie tylko nam, ale i naszym dzieciom bo w końcu to one przejmą po nas ten świat, jakim im go zostawimy? To zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Dzisiejsza pogoń za pieniędzmi stała się celem większości dorosłych ludzi. Wiecznie spóźnieni, wiecznie nie mający czasu. Czy tacy ludzie mogą być rodzicami? Okazuje się, że coraz więcej jest przypadków gdzie to właśnie pieniądze i brak czasu rodziców był jednym z głównych powodów samobójstwa młodego człowieka.

Myślę, że nietrudno to zrozumieć stawiając się na miejscu dojrzewającego chłopaka, mającego masę problemów i rodziców, którzy nie mają dla niego czasu oraz kumpli, którzy gdy widzą, że kończą mu się kieszonkowe po prostu go zostawiają. Zostaje sam ze swoimi problemami, które coraz bardziej narastają. Szuka pomocy, jednak nie potrafi jej nigdzie znaleźć. W końcu przychodzą samobójcze myśli, staje się coś co jeszcze bardziej go przygnębia i postanawia się zabić... Niestety mało jest ludzi, którzy poradziliby sobie w takiej sytuacji. Więc myślę, że niemal każdy z nas na jego miejscu postąpiłby podobnie.

Niestety, to nie jedyna przeszkoda, która utrudnia młodym ludziom życie. Ciągłe zmiany polityczne też są uciążliwe. Bardzo często zmieniający się system nauczania w naszym kraju wymaga coraz więcej od uczniów, którzy zrobią wszystko aby mieć jak najlepsze wyniki. Często posuwają się do brania pigułek, które, kosztem zdrowia, rzekomo zwiększają pojętność mózgu. Każdy z nas chciałby być mądrzejszy, a skoro widzi taką okazję i wymagania, które stawia przed nim świat, sięga po to co jest pod ręką. Bardzo łatwo jest się uzależnić od takich ułatwień. Dlatego też coraz częściej mamy kontakt z ludźmi, którzy są uzależnieni od różnych używek.

Takich rzeczy utrudniających dorastanie a nawet zwykłe, już dorosłe, życie jest o wiele więcej, wystarczy się rozejrzeć. W naszych czasach żyje się trudniej. Wbrew pozorom to co powinno nam ułatwiać życie, tak naprawdę nie raz okazuje się przeszkodą. Ci, co decydują o zmianach sami już nie odczuwają ich skutków. Ale młodzież, która dorasta odczuwa wszystkie zmiany, wszystko co dzieje się wokół, wpływa na ich światopogląd. Wpływa na to jak będą żyć w przyszłość i jak będą radzić sobie z problemami jutra. Dziś niemal nikt nie zastanawia się jak wyglądać będzie życie jego dziecka. Pewnie ktoś zapyta dlaczego... moim zdaniem dlatego, że po prostu nie ma na to czasu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

I to by było na tyle...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Droga pani Jadwigo Moim zdaniem nie mozna porównywac tego co bylo kiedys do tego co jest teraz bo moze owszem w pewnych sprawach które kiedys utrudniały zycie sa jakies tam nowe prostrze rozwiązania ale z drógiej zas strony powstały nowe utrudnienia i własciwie oto mi chodziło ale dziękuje bo dzięki pani doszedłem to tego jak uzasadnic moje zdanie :) a co do błędów to popierwsze brak chćei do sprawdzania po drógie poetycka dusza a po trzecie cheć bycia wolnym od zasad a co do pogoni za pieniędzmi to nie tylko na pismie zarabia człowiek zreszta jesie chodzi o zarabianie to słownik w domu mam no i programy które same je poprawiąją tez wiec spokojnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"...więcej wyborów zła..." - jesli ktoś ocenia, że zło jest złem - nie ma chyba dylematu, co wybrać. Jesli nie chce być bandytą.

"...wiecznej pogoni za pieniądzem..." - wiesz, każde pokolenie chce jeść.
Moje pokolenie cieszyło sie z maslanej bułeczki, Twoje chce miec szynkę i łososia.

"...fizycznie o wiele gorsze zycie..." - nie wiem ilu z Twoich kolegów zniosłoby zimę w owczym swetrze i dźwigało wodę ze studni. :)

A na błędy Wojtku - zwracaj jednak wieksza uwagę. To Ci pomoże w przyszłości "gonić za pieniądzem". :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Draga Pani Jadwigo nie zwracając większej uwagi na błedy chciałbym jednak powiedziec pani iz my młodzi ludzie mamy fizycznie owiele gorsze zycie niz Pani miała w latach swej młodosci dlatego iz stoji przed nami wiecej wyborów więcej zła które przyniosły liczne wynalaski więcej zagrozen araz tez cos czego u pani w młodosci widac juz było początki wieczna pogon za pieniędzmi oraz częste zmiany polityczne jednak ze dziękuje za koment mysle ze wiele wnosi do mojego tekstu (postawa ludzi dorosłych) Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wojtku - "pomóc" i "ludziom" - mam nadzieję, że to literówki.:)

Obserwując z grubsza problemy obecnej młodziez sądzę, że pod względem fizycznym żyjecie o wiele łatwiej niż żylismy my, pokolenie waszych babek.
Emocjonalnie - jesteście rozhuśtani z nadmiaru wrażeń, jakie przyniosła współczesna cywilizacja (w najszerszym tego słowa znaczeniu), a wasi rodzice i nauczyciele stawiają coraz większe wymagania.
Tymczasem przydało by się, aby potrafili was nauczyć logicznej eliminacji rzeczy/sytuacji/zjawisk/zdobyczy - nie stanowiacych pierwszoplanowego warunku życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Owszem na ten temat jest wiele materiałów prasowych jednak ten powstał prosto z mojej głwy i doswiadczenia które udało mi sie uzyskac przez własne przezycia. Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cos podobnego już czytałam..hmmm

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzisz ten materiał ma na celu skłonic innych do tego by zwrucili uwagę na ten problem widzisz gdybym napisał jak pomudz takim ludzią to z mojego materiału zrobił by sie poradnik a tego nie chcę on ma ludzi skołonic do myslenia ale dziękuje za słuszną uwage oczywiscie przemysle ją.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.