Facebook Google+ Twitter

Dorn wytoczy Olbrychskiemu proces

Daniel Olbrychski oskarżył Ludwika Dorna, że będąc u władzy z PiS wygłosił manifest partii bolszewickiej. Polityk "Solidarnej Polski" zamierza aktorowi wytoczyć proces.

"Z tymi, którzy się z nami nie zgadzają, zrobimy tak, że się będą zgadzali"- miał według Olbrychskiego powiedzieć Ludwik Dorn w czasie trwania IV RP. Olbrychski zarzucił partii Prawo i Sprawiedliwość inspirowanie się bolszewizmem. Za dowód znany aktor przywołał wspomniany cytat; według Olbrychski słowa te wypowiedział, "Goebbels Stalina" Anatolij Łunczarski.

"Ostro poszedł. Nie jest moim problemem to, że z autorytetu pod względem wiedzy (copyright by Wenderlich) wychodzi nieuk pospolity. Łunaczarski nigdy nie był funkcjonalnym odpowiednikiem Goebbelsa ani dla Lenina, który go nie lubił za empiriokrytycyzm i bogostroitielstwo z początków XX wieku, ani dla Stalina, przez którego był konsekwentnie odsuwany na coraz bardziej boczne tory. Najważniejsze jest to, że Łunaczarski zmarł w 1933 roku w drodze do Madrytu na placówkę dyplomatyczną, a Wielka Czystka zaczęła się, jak wie każdy gimnazjalista, w 1934 roku od zabójstwa Kirowa"- odpowiedział Olbrychskiemu Dorn.

Polityk Solidarnej Polski zamierza wytoczyć Olbrychskiemu proces: "Rzecz nadaje się na proces o ochronę dóbr osobistych i ja taki proces Olbrychskiemu wytoczę. Sądzę, że go wygram. A zrobię to dla krótkiej chwili zabawy i satysfakcji. Chcę po prostu zobaczyć jak wszyscy laudatorzy Olbrychskiego będą podskakiwali niczym insekty na grzebieniu"- powiedział pewny siebie Dorn.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Natomiast, chyba kazdy przyzna i Pan Ludwik Dorn tez ze Pan Daniel Olbrychski jest bardzo dobrym polskim aktorem. Z kim Pan Dorn chce isc na scene, juz wielokrotnie aktorzy byli takze prezydentami...
Czy moglbym znac zawod Pana Ludwika Dorn'a ?
Dzialacz i polityk to nie sa zawody, nawet jak sie posiada jakas pensje i etat...
Gdybym mogl stawiac kto gra lepiej na tej scenie, nie musze chyba mowic bo dla wszystkich jasne...
Mozemy spac spokojnie, znamy "tresc" nowego kabaretu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja bym na miejscu laudatorów Olbrychskiego wytoczyła dla zabawy proces o insekty, które miałyby podskakiwać na grzebieniu.
Otóż insektów skaczących nie znajdziemy na grzebieniu, albowiem
..." pchły (Siphonaptera, Aphaniptera) – rząd owadów zaliczanych do podgromady owadów uskrzydlonych, wtórnie bezskrzydłych. Posiadają ciało bocznie spłaszczone, silnie rozwinięte odnóża, umożliwiające im długie skoki...."
skaczą w sierci psów, również tych, bywajacych w sejmie; oraz w pościeli panów, z którymi sypiają.
Że o Koziołku Matołu nie wspomnę, z którym pan Dorn zaprzyjaźniony jest w Pacanowie nadzwyczajnie, jak to między poetami bywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie sprowadzajmy dyskusji na psy...
Wlasnie nie takie argumenty powinny padac w dyskusji, warto dawac dobry przyklad z zachowaniem poziomu "classe politique" bo trolle czekaja w kolejce do klawiatury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lepiej niech dzialacz zapomni blazna i pamieta o polityce, tam warto sie sprawdzic w oczach osob ktore zaufaly politykowi. Tak sie po prostu poklocic i obrazic jak panienka, chyba nie przystoi doroslym politykom.
Jak chca, niech sie bija gazeta (wybor prasy pozostawiam do stronom do wyboru) lecz to i tak nie pomoze, Polak nie taki glupi aby nie widziec ze ciagle jakies drugoplanowe tematy sa przedstawiane jako wielkie problemy a o tych rzeczywistych nikt nie chce mowic otwarcie, takze w PiS.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To, że Łunaczarski zmarł przed Wielką Czystką nijak nie dowodzi, że nie był Bolszewikiem.
Partia bolszewicka to wynalazek rewolucyjny.
Porównanie Łunaczarskiego do Goebbelsa naraża Olbrychskiego na ew. proces, ale ze strony spadkobierców Łunaczarskiego.
Jeśli Dornowi zdarzyło się wypowiedzieć rzeczone zdanie - to ma pecha, ale nie ma podstaw do roszczeń wobec Olbrychskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znowu na pohybel ? A moze konkurencja dla kabaretu Limo ? Chyba ktos w kregach PiS'u serwuje czlonkom partii salatke z mimozy.
Niech sie dzialacze wszelkiej masci skoncentruja na programie polepszenia warunkow zycia w Polsce. Wszystko inne jest ucieczka od odpowiedzi i odpowiedzialnosci zwiazanej z pelnionymi funkcjami otrzymanymi z rak wyborcow.
Problem braku programu dotyczy takze PO i calej reszty "aktorow" politycznej sceny polskiej. Zachowywanie dobrej twarzy do zlej gry, albo w muszce przed kamera, juz nie wystarczy bo sie coraz bardziej wszystko wali i czas na ofiary wsrod odpowiedzialnych za ten stan.
Czepianie sie do zasluzonego aktora nie pomoze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.