Facebook Google+ Twitter

Dorota Kędzierzawska pracuje nad filmem o żużlu. "W tym sporcie może spełnić się amerykański sen"

Dorota Kędzierzawska pracuje nad filmem o żużlu. "W “Żużlu” chcemy pokazać młodego chłopca, który nosi w sobie jakąś fantastyczną, młodzieńczą tęsknotę do życia “po swojemu”, do prawdziwego przeżywania swojego losu, choć nie zawsze jest to proste" -czytamy na stronie projektu.

 / Fot. SŁAWOMIR KOWALSKI / POLSKA PRESS„Żużel - sport królujący w Polsce od dawna, z wielką tradycją, z wielkimi nazwiskami... Mimo to funkcjonuje w polskiej sportowej rzeczywistości wciąż bardziej w roli “kopciuszka”, niż “królewicza”. A ma przecież wspaniałe osiągnięcia w światowym rankingu speedwaya i ogromną rzeszę oddanych i kochających żużel kibiców. Na trybunach stadionów żużlowych atmosfera jest wyjątkowa - możemy tu znaleźć i młodych, i starych, i całe rodziny z dziećmi. Kto raz połknął żużlowego bakcyla - nie może się od niego uwolnić” - czytamy na stronie filmu.

Dorota Kędzierzawska - reżyserka wielu nagrodzonych filmów takich jak: „Pora umierać”, czy „Jutro będzie lepiej” - sama pamięta relacje telewizyjne z imprez żużlowych w latach 70. - To było coś niesamowitego. Oglądaliśmy je z całą rodziną” - powiedziała na antenie radiowej „Trójki”. Mający zająć się stroną zdjęciową Arthur Reinhart pamięta z kolei jak chodził jako mały chłopiec na mecze żużlowe w Opolu.

Autorzy filmu poszukują aktualnie odtwórcy głównej roli. Ma nim być osoba w wieku od 16 do 22 lat. Co ważne, nie jest wymagana umiejętność jazdy na motocyklu żużlowym. Sceny jazdy będą odtwarzane przez dublera - zawodowego żużlowca. Nie wiadomo jeszcze, kto wystąpi w tej roli.

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.