Facebook Google+ Twitter

Dorota Malinowska, "Same dobre myśli"

"Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz też tego dokonać" - Walt Disney.

 / Fot. okładka książkiDorota Malinowska w swojej książce wybrała dla nas ponoć same dobre myśli, o czym informuje nas zarówno tytuł "Same dobre myśli", jak i notka z tyłu książki.

Zbyt często czyste sumienie jest tylko rezultatem marnej pamięci - święty Ambroży

“Same dobre myśli”, hm zobaczmy...

Otwieram książkę i odrobinę jestem zaskoczona, gdyż zamiast - jak zazwyczaj to bywa - wstępu, natychmiast mamy stronę z pierwszymi aforyzmami. Szczerze powiem, że odrobinę mnie to rozczarowuje, gdyż chciałabym przeczytać od autorki choć kilka słów o kryteriach jakimi się kierowała wybierając cytaty do swojej pozycji. Ponieważ nie ma ani słowa na ten temat, pozostaje samemu dokonać oceny wybranych myśli. A może o to właśnie chodziło?

Lekki jest ciężar, gdy dźwigasz z ochotą - Owidiusz

Aforyzmy pogrupowano alfabetycznie, według nazwisk autorów. Książka składa się z dwóch części - aforyzmów oraz notek o samych autorach. Notki te moim zdaniem są dużym plusem tej pozycji. Zarówno dla osób, które po prostu chciałyby wiedzieć kim jest bądź był autor, jak i dla tych, którzy chcą wykorzystać daną myśl w dedykacji. Bo po cóż ryzykować pisanie aforyzmu, skądinąd w naszej ocenie dobrego, jeśli człowiek głoszący daną myśl niekoniecznie musi pasować do miejsca i osoby, dla której ta dedykacja byłaby przeznaczona.

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same - Phil Brosmans

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.