Facebook Google+ Twitter

Dorota Sarzyńska Kosieradzka - wystawa malarstwa - 29.01-10.02

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-01-30 15:43

Szukam sposobu, na wydobycie emocji, które towarzyszą percepcji wizualnej. Poprzez kolor i światło, próbuje oddać atmosferę wyciszenia, lub wewnętrznych napięć.

Prezentowaną w warszawskiej Galerii Schody wystawę tworzą prace malarskie, powstałe na przestrzeni ostatnich czterech lat. Można je podzielić na cykle, ale wszystkie mają wspólny mianownik - inspiracje. Są nimi osobiste przeżycia, realni ludzie i miejsca. Moje obrazy, to w pewnym sensie projekcja rzeczywistości, jednak oszczędny dobór motywów w kompozycjach, sprawia, że mają bardziej uniwersalny charakter - ludzie i miejsca mogą istnieć poza konkretnym czasem i przestrzenią.Szukam sposobu, na wydobycie emocji, które towarzyszą percepcji wizualnej. Poprzez kolor i światło, próbuje oddać atmosferę wyciszenia, lub wewnętrznych napięć. Malując, wykorzystuję niewielką gamę barw, ale staram się wydobyć z nich jak najwięcej odcieni i półtonów. Zdecydowany światłocień, który bywa częstym elementem moich obrazów nie ma w sobie dramatyzmu - to raczej poszukiwanie równowagi poprzez siłę kontrastu. Epatowanie gwałtownym efektem nie jest tym, na czym mi zależy. Chodzi mi raczej o to, by obraz dawał odbiorcy możliwość stopniowego odkrywania i oswajania. Nie tytułuję swoich prac, by dać przestrzeń dla widza do stworzenia własnego komunikatu.
Bardzo istotny jest dla mnie sam proces malarski. Czasem bywa ważniejszy niż obraz, powstający w trakcie tego procesu. To rodzaj zmagania, które jednocześnie daje siłę i uczy pokory.

Wystawa czynna jest od 29 stycznia do 10 lutego 2014 r.
(Krzysztof Grzelak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.