Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15968 miejsce

Dorota Świeniewicz z wizytą u małych pacjentów Instytutu Matki i Dziecka

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-04-11 16:17

Nie lada niespodziankę przygotował Instytut Matki i Dziecka dla maluchów, które pozostały na święta w szpitalu. W piątkowe popołudnie 10 kwietnia odwiedziła ich z prezentami znana siatkarka Dorota Świeniewicz.

Piotr Boruta bawił dzieci / Fot. Witold StrobelŚwięta w szpitalu to dla wszystkich smutna okoliczność. Najbardziej chyba dla dzieci, które tęsknią za domem i najbliższymi. W takich warunkach każda wizyta i atrakcją staje się prawdziwym wydarzeniem. Cóż dopiero, kiedy progi szpitalnych oddziałów przekracza Dorota Świeniewicz, dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówce kobiet w towarzystwie niezwykłego orszaku.
Goście nie zapomnieli o pacjentach onkologii / Fot. Witold Strobel
Podczas wczorajszej wizyty pani Dorocie towarzyszyli lalkarz Piotr Boruta z charakterystycznie wczepioną w ramię postacią Czocherem oraz Aneta Rostkowska, tym razem w roli kangura. Pani Aneta i pan Piotr reprezentują Fundację Herosi, która w tym roku w szczególny sposób wspomaga Instytut Matki i Dziecka.
Fundacja zorganizowała przed Wielkanocą licytację pisanek wykonanych własnoręcznie przez polskich i zagranicznych mistrzów siatkówki. Giba, Wlazły, Glinka to prawdziwe sławy, które postanowiły wspomóc Klinikę Onkologii Instytutu Matki i Dziecka.
Jeszcze autograf / Fot. Witold Strobel
W tej sytuacji spotkanie z pacjentami zaczęło się właśnie od onkologii. Następnie goście odwiedzili Klinikę Pediatrii, Neurologii i Chirurgii Dziecięcej. Dorota Świeniewicz wręczała ufundowane przez sponsorów prezenty. Były to książki, zabawki, gry, kosmetyki pielęgnacyjne i słodycze. Piotr Boruta, zabawiał dzieci śmiesznymi i dialogami z Czocherem. Sporo śmiechu wywołał też ogromny kangur, który z trudem mieścił się w przejściach sal szpitalnych. Mimo że nie przypominał poczciwego zająca to znakomicie wkomponował się w świąteczną atmosferę. Wśród trochę starszych pacjentów było sporo takich, którzy pamiętali sławne mistrzowskie mecze pani Doroty. Dedykowane autografy na zdjęciach mistrzyni i atrybuty kibica siatkówki (plakaty i rękawice) były dodatkową nagrodą.Najważniejszy jest uśmiech / Fot. Witold Strobel
Dorota Świeniewicz kocha dzieci, a one ją / Fot. Witold Strobel
Całą akcję zorganizował Instytut Matki i Dziecka, który od prawie 60 lat jest jednym z najbardziej znanych i wyspecjalizowanych szpitali dla dzieci. Akcję wielkanocnego „Zajączka” wsparli Sanofi-Aventis, Kolorino Drewex, Sante, Wydawnictwo Siedmioróg, Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo BIS oraz Fundacja Herosi.
W.S.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Takie wizyty znanych ludzi na oddziale to już długoletnia tradycja IMID. Na holu wisi tablica ze zdjęciami gwiazd, które odwiedzały dzieciaki przez te lata, super sprawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.