Facebook Google+ Twitter

Dortmund miastem muzeów i piłki nożnej

Obecnie, dawne monumenty przemysłu spełniają nowe zadania: są pomnikami, muzeami i scenami artystycznymi, a miasto utożsamiane jest z muzyką, życiem kulturalnym i sztuką. Zarezerwuj bilet lotniczy do Dortmundu w serwisie FRU.PL już dziś

Na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku, Dortmund był „stolicą piwną” całej Europy. Dzisiaj smakoszy złocistego trunku, zaprasza Muzeum Browarnictwa, w którym podziwiać można ekspozycję browaru Hansa z początków XX wieku. Z kolei miłośników sztuki zaprasza Muzeum Sztuki i Historii Kultury przedstawiające styl secesyjny z bogactwem obrazów, rzeźb, mebli oraz tkanin pochodzących z różnych okresów począwszy od prehistorii, aż do dnia dzisiejszego. Do nieco bardziej nietypowych miejsc zaliczyć należy Muzeum Książek Kucharskich prezentujące kolekcję sprzętów kuchennych, kuchenek i kuchni dla lalek.
FRU.PL zaprasza fanów piłki nożnej do Signal Iduna Park, największego stadionu w Niemczech i szóstego pod względem wielkości stadionu w Europie. Tu właśnie swoje mecze regularnie rozgrywa Borussia Dortmund z udziałem polskich piłkarzy: Kuby Błaszczykowskiego, Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka. Natomiast w rozlicznych kawiarniach, restauracjach i knajpkach w centrum miasta, znajdziemy ciekawe miejsca do rozkoszowania się doskonałym, dortmundzkim piwem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.