Facebook Google+ Twitter

Dorzuć się na wózek inwalidzki dla sportowca z Pabianic

Lokalni społecznicy z sieradzkiego organizują w swoim regionie akcję charytatywną dla niepełnosprawnego sportowca Krzysztofa Jarzębskiego.

Krzysztof Jarzębski. / Fot. Mateusz TrzuskowskiMichał Terka, Andrzej Gościmskim i Karol Rajewski organizują w swoim regionie akcję charytatywną, której głównym celem jest pozyskanie funduszy na pomoc w zakupie profesjonalnego sportowego wózka dla niepełnosprawnego sportowca Krzysztofa Jarzębskiego.

Krzysztof Jarzębski ma 51 lat, mieszka w Pabianicach, z zawodu jest technikiem budowlanym. Kilka lat temu uprawiał dziesięciobój, jednak w 1991 roku zachorował na raka i lekarze amputowali mu obydwie nogi. Jarzębski obecnie jest członkiem Akademickiego Związku Sportowego Łódź i reprezentuje klub w maratonach na wózku. Jego największym marzeniem jest start i reprezentowanie Polski w Paraolimpiadzie w Pekinie.

Na początku maja Pan Krzysztof chce wziąć udział w kwalifikacjach do igrzysk w Pekinie. Już od dawna przygotowuje się do paraolimpiady, codziennie trenując na siłowni oraz bieżni. AZS w Łodzi, widząc jego talent i ogromne ambicje, stworzył wyłącznie dla niego sekcję biegu maratońskiego na wózku. Maratończyk ma już na swoim koncie kilka niesamowitych wyczynów. W kwietniu 2007 roku, w 14 godzin przejechał wózkiem inwalidzkim trasę z Warszawy do Łodzi, a w lipcu pokonał w 12 dni trasę z Zakopanego do Gdańska. Jak sam mówi:
- Pokonanie trasy to nie tylko forma treningu, to także konieczność zwrócenia uwagi na możliwości osób niepełnosprawnych. No i szansa na pozyskanie funduszy na nowy sprzęt.

Organizatorzy akcji planują nagłośnienie jej w lokalnych mediach oraz wystosowanie pism o wsparcie finansowe do właścicieli większych firm z regionu sieradzkiego. Także Ruch Ludzi Dobrej Woli włączył się w to szczytne przedsięwzięcie. Dla osób, które też chcą włączyć się w tę akcję charytatywną podajemy numer konta, na które można dokonywać wpłat:

GETIN BANK 31 1520 0008 0001 2638 2000 0001

Od redakcji: Autor artykułu jest współorganizatorem akcji charytatywnej i koordynatorem Ruchu Ludzi Dobrej Woli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wiesz pozwól że nie skomentuje twojego komentarza.Bo w sumie brak mi słów.Ale żeby zrozumieć Krzyśka polecam ci przesiąść się na wózek inwalidzki i przemknąć się z Zakopca do Gdańsk i wtedy pogadamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.