Facebook Google+ Twitter

Dość marszów milczenia. Pora krzyczeć!

Są sprawy, o których milczeć nie wolno - trzeba o nich krzyczeć. Krzyczeć jak najgłośniej, bo milczenie zabija.

 / Fot. Marek KaśkówKwiecień 1943 r. - do obozu zagłady w Auschwitz-Birkenau trafia polska położna, Stanisława Leszczyńska. Budzący grozę dr Mengele poleca jej uśmiercać wszystkie przyjęte na świat noworodki. "Nie, nigdy. Nie wolno zabijać dzieci!" - odpowiada kobieta.

Czasy pogardy?


Luty 2004 r. - do szpitala przy ul. św. Wojciecha w szpitalu ojciec przywozi czteromiesięcznego Aleksego. Niemowlę ma przed sobą tylko pół godziny życia. Lekarze podejrzewają, że zostało pobite i wykorzystane seksualnie.

Wrzesień 2005 r. - w szpitalu dziecięcym w Poznaniu lekarze przegrywają walkę o życie czternastomiesięcznej Klaudii, przyjętej z ciężkimi obrażeniami głowy.

Marzec 2006 r. - lekarz piotrkowskiego pogotowia stwierdza zgon czteroletniego Oskara. Przed śmiercią był bity, kopany i przypalany papierosem.

Marzec 2008 r. - w Przewozie pod Zieloną Górą policjanci odnajdują w szambie zwłoki 2,5-letniej Sandry. Dziewczynka została ogłuszona kijem i utopiona.

Maj 2008 r. - w szczecińskim Centrum Leczenia Urazów Wielonarządowych umiera pięciomiesięczny Oliwier. Dziecko ma pękniętą czaszkę, krwiak mózgu, a autopsja wykazuje, że już wcześniej chłopczykowi połamano żebra i rączkę.

Styczeń 2009 r. - wrocławscy lekarze bezskutecznie usiłują uratować życie czteroletniej Magdy, katowanej i molestowanej seksualnie.

Angel on the cementery in Ochodze (Ochotz) in Upper Silesia http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ochotz_-_cementery.JPG / Fot. Marcin SzalaTo zaledwie maleńki wycinek okrutnego kalendarium zbrodni. Kolejny rok dopisał już nowe ofiary: w Jasieniu nowo narodzone dziecko zostało skatowane i wrzucone do latryny, by tam skonało, w Żninie biciem pozbawiono życia dwuletnią Wiktorię.

We wszystkim opisanych wyżej przypadkach oprawcami byli bliscy ofiary.

Zeznania sprawców pokazują, jak łatwo znaleźć pretekst do maltretowania dziecka i jak niską wartość ma jego życie. Morderca Magdy tłumaczył, że dziewczynka przeszkadzała mu w pracach remontowych. Zabójca Klaudii pobił malutką, bo płakała. Kat Oskara wyjaśniał: "Na początku wszystko było w porządku. Później zaczął mnie denerwować. Cały czas był głodny i uparty. Zacząłem go karcić. Na początku po tyłku, później były ciosy w brzuch, w głowę, kopniaki."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (30):

Sortuj komentarze:

Panie Władysławie: Zgadzam się najzupełniej. Kto przejawia okrucieństwo wobec zwierząt, ten nie zawaha się być okrutnym wobec własnego dziecka. Oba zjawiska mają wspólne korzenie - "potrzeba" wyżycia się na słabszym i bezbronnym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Roman Koźmiński. Okrucieństwo jedno ma imię i nie ważne przeciw komu jest wymierzone;człowiekowi czy zwierzęciu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie, zastanawiałam się nad tym i doszłam do wniosku, że miłośników zwierząt motywują do działania sukcesy - może na razie niewielkie, niezbyt spektakularne, ale konkretne. Każde zwierzę odebrane oprawcy i umieszczone w przyjaznych rękach to dla nich wielka radość i bodziec. Dlatego coraz więcej słyszymy o ich akcjach.
Tymczasem obrońcy praw dzieci wciąż walą głową w ścianę, a to zniechęca...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może jeszcze ktoś się odezwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.02.2011 19:48

Widzę Marto, że ostro bierzesz się do dzieła, tak trzymaj!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Minęły dwa tygodnie od dnia, w którym wysłałam maile do wszystkich klubów poselskich i parlamentarnych. Być może to za krótki czas, aby ustosunkować się do problemu... Oby milczenie nie oznaczało, że ma rację Pani, która napisała:
"Jestem wstrzasnieta i zalamana ze zyje w kraju gdzie zycie dziecka jest tak malo warte."

Komentarz został ukrytyrozwiń
db
  • db
  • 17.02.2011 17:38

Trzeba zaczac krzyczec! Te biedne kruszynki same nie potrafia sie bronic, moga tylko plakac:( My musimy je chronic przed potworami jakimi sa ich rodzice. To straszne co sie dzieje.
Bede sledzic Pani artykuly, byc moze dowiem sie jak ustosunkowaly sie do tego partie rzadzace.
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Matka
  • Matka
  • 16.02.2011 12:26

Bardzo dobry artykul, lzy same cisna sie z oczu. Dlaczego ci zwyrodnialcy dostaja tak skandalicznie niskie wyroki??? Jakim jestesmy spoleczenstwem jezeli zycie dziecka ma dla nas taka mala wartosc??? Przeciez niema wiekszej wartosci niz zycie dziecka a mimo to zwyrodnialcy dostaja po 10, 12 lat i to jeszcze nie za zabojstwo tylko uszkodzenie ciala??? SKANDAL!!!
Czy ci sedziowie nie maja dzieci??? za co oni dostaja pieniadze?
Jestem wstrzasnieta i zalamana ze zyje w kraju gdzie zycie dziecka jest tak malo warte.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nagromadzenie okrucieństwa umarłego by postawiło na nogi. Czy postawi posłów? Wątpię. Jest przecież tyle ważniejszych rzeczy niż życie dziecka i właściwa opieka nad nim. Umieją powoływać kolejne urzędy lecz nie naprawiać sytuacji. To wynika ze swoiście pojmowanej w Polsce racji stanu.
Jak łatwo zabiera się dzieci z biednych domów. Ale środowiska przestępcze czy zdeprawowane nie są "łagodnymi barankami". To nie upokorzeni biedacy, spolegliwi pod twardym wzrokiem urzędnika. Oni potrafią się bronić i atakować. A władza chce mieć spokój. Woli wykonywać zadania i plany u tych spokojnych "bidaków".
Sądzę też, że nierozerwalnie łączy się z tematem sprawa aborcji.
Jak najbardziej jestem z Tobą, Marto.
Jeśli uda się choć troszkę, to już będzie bardzo dużo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Danuta Wypich
  • Danuta Wypich
  • 05.02.2011 00:32

Rządzących to nic a nic nie obchodzi, dla nich jesteśmy białe śmieci. Pewnie po cichu się modlą o wprowadzeniu przepisów o eugenice. Oni mają przepychanki z Klichem i inne tematy. Mój szef zawsze powtarzał, że w mętnej wodzie dobrze łowi się ryby. Więc po co im przepisy rozporządzeń wydane na czas.
Jestem za sterylizacją zwyrodnialców i karą śmierci za zabójstwo dziecka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.