Facebook Google+ Twitter

Dość rządów lobby myśliwskiego!

Nie tak dawno obrońcy praw zwierząt walczyli o to, aby nie została przeforsowana skandaliczna ustawa dotycząca zwierząt doświadczalnych, wszyscy miłośnicy zwierząt stanęli w obronie ich praw.

Teraz przyszedł czas na kolejną mrożącą krew w żyłach ustawę. O co chodzi?
Kampania "One czują tak, jak my" Agnieszka Włodarczyk, Mikołaj Krawczyk Fot. Łukasz Solski Produkcja: Robert Stasiukiewicz / Fot. Fot. Łukasz Solski/Produkcja: Robert Stasiukiewicz, zdjęcie nadesłane
W sejmie obecnie kończone są prace nad ustawą budzącą ostry sprzeciw wśród organizacji ochrony zwierząt, artystów i naukowców. Rzecz o ustawie „Prawo łowieckie“. Jaki jest największy problem tej ustawy? Taki, że wytworzyli ją sobie sami zainteresowani, czyli myśliwi. Czyż to nie absurd? Jak w jednej z rozmów przyznała Prezes Fundacji „Lex Nova“, Pani Anna Gdula: „To kpina z demokracji“. Kolejnym absurdem tej całej sytuacji jest, że 6 na 7 pracujących osób nad tą ustawą, to myśliwi. Posłowie – myśliwi nie zgodzili się na wiele punktów, oto niektóre z nich:

- bezwzględny zakaz udziału dzieci w polowaniach – teraz nawet kilkadziesiąt tysięcy dzieci roczne uczestniczy w nagonkach, zabijaniu i patroszeniu dzikich zwierząt;
Kampania
- odsunięcie strefy polowań do 500 metrów od zabudowań mieszkalnych– obecnie myśliwi mogą strzelać w odległości 100 metrów od domów, tymczasem zasięg wiatrówki to 200-400 metrów, naboju typu breneka 1500 metrów a sztucera nawet 5 km!

- zakaz tresowania psów myśliwskich na żywych zwierzętach – obecnie do tresury wykorzystuje się między innymi lisy zamknięte w klatkach czy dziki zamknięte na wybiegu (!)


Po raz kolejny do walki o prawa zwierząt dołączyli znani i Lublani obrońcy ich praw, a także aktorzy i wokaliści – Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk. Po raz kolejny wzięli udział w kampanii pod znanym już hasłem – „ONE CZUJA TAK, JAK MY“. Pierwsza odsłona kampanii dotyczyła walki o prawa zwierząt wykorzystywanych do doświadczeń, zaś najnowsza odsłona sesji pod tym samym tytułem dotyczy zwierząt, które dorocznie masowo giną z rąk myśliwych. Agnieszka i Mikołaj patrzą z plakatów przerażonym wzrokiem tych zwierząt.
Agnieszka i Mikołaj wsparli inicjatywę walki o zablokowanie bzdurnych punktów ustawy „Prawo łowieckie“. / Fot. Fot. Zdjęcie nadesłane
Każdy, tak, jak Agnieszka i Mikołaj, może podpisać petycję zamieszczoną na stronie Petycjeonline.com (http://www.petycjeonline.com/dosc_rzadow_lobby_mysliwskiego)

Para artystów zachęca również do wzięcia udziału w manifestacji przeciwko ustawie „Prawo łowieckie“, która odbędzie się dnia 26 maja 2015 roku o godz. 13:00 pod gmachem Sejmu. Oprócz Agnieszki i Mikołaja, w manifestacji wezmą udział również inni artyści.

Powiedz „NIE“ ustawie „Prawo łowieckie“, która m.in dopuszcza:

a) tresowanie psów myśliwskich na żywych zwierzętach,
b) udział dzieci w zabijaniu i patroszeniu zwierząt,
c) strzelanie z broni palnej w ofległości 100m od domostw


i wiele innych…


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.