Facebook Google+ Twitter

Dostaliśmy szansę, trzeba to wykorzystać!

18 kwietnia, godzina 11.37 - ta chwila przejdzie do historii polskiej piłki nożnej. Komitet Wykonawczy UEFA przyznał nam wraz z Ukrainą organizację EURO 2012. Wielka euforia, wielka szansa. Nie możemy tego zmarnować!

Teraz rozpocznie się odliczanie. Nie ma ani chwili do stracenia, do zrobienia jest bardzo dużo. Organizacja takiej imprezy to ogromna odpowiedzialność, ale jeszcze większa szansa na rozwój. Nie dotyczy to tylko sportu, ale przede wszystkim gospodarki i infrastruktury. W końcu będziemy mieć stadiony z prawdziwego zdarzenia. Gdańsk, Poznań. Wrocław, Chorzów, Warszawa i Kraków będą gościć za 5 lat najlepszych piłkarzy Europy. Polskę opanuje sportowe szaleństwo.

O tym, że organizacja mistrzostw Europy przynosi niemałe profity przekonała się Portugalia - gospodarz Euro 2004. W tym kraju powstało sześć nowych stadionów, około 600 tys. fanów spoza Portugalii zasiadło na trybunach, a dochody z turystyki wzrosły o 100 proc. A więc warto.

Teraz my musimy pokazać, że Polak potrafi czy raczej że Polacy i Ukraińcy potrafią. Trzeba o tym przekonać wszystkich niedowiarków. Dziś sceptycy dostali prztyczka w nos. Mam nadzieję, że za pięć lat będzie podobnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.