Facebook Google+ Twitter

Dostaniemy wysokie kary za śmiecenie - wszyscy

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-08-24 13:38

UE chce byśmy zmniejszyli w przyszłym roku ilość śmieci na wysypiskach do 75%. To jest niewykonalne, więc polski rząd musi się przygotować na wysokie kary, jakie Polska poniesie.

Góry śmieci walą się na polskich wysypiskach. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Missione_del_Guaricano-discarica_di_Duquesa.jpgCzłonkostwo w UE zobowiązuje do wielu projektów. Tak jak do ograniczenia ilości odpadów składowanych na wysypiskach. Obecnie co roku wytwarza się u nas 12 mln ton śmieci. Ponad 11 mln z nich trafia na wysypiska.

Do końca 2010 roku na składowiska powinno trafiać nie więcej niż 75% masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji. W następnych latach ta ilość będzie systematycznie zmniejszana.

– Nie ma żadnych szans na spełnienie naszych zobowiązań w dziedzinie gospodarki odpadami – mówi specjalista ds. ochrony środowiska i były wiceminister rozwoju regionalnego, Janusz Mikuła.

Proces ten grozi wysokimi karami dla naszego kraju. Może to być nawet 250 tysięcy euro za jeden dzień zwłoki. W sumie może to nas kosztować do 400 mln zł rocznie.

Więcej: Gazeta Prawna

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

chcieć to móc...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Euro-program naprawczy dla polskiej gospodarki odpadami komunalnymi był gotowy już kilka miesięcy po przystąpieniu Rzeczpospolitej do UE. Ale mimo tego od 2001 roku kiedy rząd Jezrego Buzla podpisał unijne zobowiązania akcesyjne rozdziału środowisko - kolejne rządy nie zrobiły nic aby go wprowadzić. Wiecęj informacji - wkleić na wyszukiwarkę google hasło "program naprawczy dla polskiej gospodarki odpadami komunalnymi"....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.