Facebook Google+ Twitter

Dostojewski miał rację - Samokhin Band uwodzi przy pierwszym spotkaniu

Mówią o sobie tak - "Samokhin Band" to bękart, który na dodatek ma aż pięciu ojców. Są nimi: Polak, Żyd, Rosjanin, Niemiec i Ormianin - to się nazywa szaleństwo kulturowe.

 / Fot. Samokhi BandSamokhin Band - łódzki polsko-rosyjski zespół, który powstał w 2003 roku. To energetyczna mieszanka jazzu, funky, rock'n'rolla oraz wschodniego folku wzmocniona rockowym brzmieniem. Zespół ma za sobą wydane dwie płyty, w roku 2008 światło dzienne ujrzał debiutancki album pt. "Samokhin Band" zaś w roku 2009 wydali kolejną płytę zatytułowaną "Habibi".

Zespół na swoich koncertach tworzy niepowtarzalną atmosferę a sam Pavel, wokalista i założyciel, potrafi w sposób niewiarygodny połączyć śpiew z konferansjerką między piosenkami. Potrafi stworzy klimat fajnej kumpelskiej imprezy. Jego wirtuozerie przy użyciu trąbki są na najwyższym poziomie artystycznym, a dla publiczności jest to niezapomniany występ. Ich koncerty, a było ich już ponad 700, można usłyszeć niemal w całej Polsce lecz prócz naszego kraju zespół koncertował również w Brukseli, Niemczech, Holandii, Turkmenistanie na Ukrainie oraz w Rosji.

Samokhin Band włączył się również w stworzenie hitu na Euro 2012. Biorąc pod uwagę rodzaj muzyki jaki tworzą, wydają się najlepszym łącznikiem między Polską a Ukrainą przy tym Europejskim Święcie Piłki Nożnej. Pomysłodawcą utworu jest Paweł Kryściński kolega Paszy. Zanim utwór został nagrany w takiej formie jaką słyszymy, przechodził metamorfozy pod względem muzyki jak i tekstu, który napisała Anna Jurczak, był on szlifowany i zmieniał się wraz z aranżacją muzyczną. Wersja, która słyszymy, jest końcowym efektem ciężkiej pracy Pavla Samokhina i zespołu oraz między innymi Sebastiana Bindera, Anny Jurczak i rzeszy przyjaciół, którzy wspierali ich, a przede wszystkim dodawali swoje przysłowiowe trzy grosze, aby utwór był zbliżony do ideału. Po tym jak nagrali utwór, postanowili nakręcić klip - który nie jest co prawda profesjonalnym teledyskiem, ale chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę i tutaj podziękowania dla Jana Jarmuża, dzięki któremu ten teledysk można oglądać.


W skład zespołu wchodzą:
Pavel Samokhin - wokal, trąbka
Sebastian Binder - gitara elektryczna
Leszek Kołodziejski - akordeon
Paweł Szymczak - perkusja
Marek Maciejewski - saksofon
Bernard Zdonek - trąbka
Mariusz Młynarczyk - puzon
Maciej Borowiak - bas

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.