Facebook Google+ Twitter

Dotacje na puste muzea

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-04 07:12

Marszałek województwa mazowieckiego przeznaczył ponad 60 milionów złotych na działanie 18 muzeów.

Tylko do każdego zwiedzającego Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego dokłada ponad 50 złotych - pisze "Życie Warszawy". Dziennikarze gazety, którzy wybrali się do tej placówki, zobaczyli tam głównie plansze ze zdjęciami.

Dlaczego w muzeum, na które marszałek daje ponad 2 milionów złotych rocznie i które odwiedziło w zeszłym roku tylko około 37-miu tysięcy osób, nie można zobaczyć interesujących eksponatów? Zastępca dyrektora Jerzy Mazurek tłumaczy, że placówka ma za mało miejsca, by prezentować zbiory. Także dyrektor Muzeum Azji i Pacyfiku przyznaje, że problemy lokalowe i finansowe to jego największa bolączka. W tym roku dotacja na działanie jego placówki to ok. milion 700 tysięcy złotych.

Choć dla samorządu województwa ten rok jest wyjątkowo trudny finansowo, to o zamknięciu nieatrakcyjnych i nierentownych muzeów nikt nie myśli - pisze gazeta. Zależy nam na poszerzeniu ich działalności, a nie ograniczaniu - mówi Bożena Żelazowska z Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim. Jednak z drugiej strony, nie ma szans na ich finansowe ratowanie. W tym roku dotacje zostały zmniejszone o 15 proc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.