Facebook Google+ Twitter

Dotacje unijne. Koniec ekspertów od samooceny?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-03 07:27

"Gazeta Wyborcza" pisze, że po jej publikacjach Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zmienia przepisy dotyczące unijnych dotacji. Wniosków nie będą oceniać ci, którzy sami je piszą, ani osoby pochodzące z instytucji, które o dotację się ubiegają.

"Gazeta Wyborcza" przypomina, że od tygodni informowała o groźbie konfliktu interesów w konkursach na unijne dotacje. "Te patologie były możliwe pod ustawą odziedziczoną po poprzedniej ekipie. My doprowadziliśmy do nowelizacji przepisów" - powiedziała dziennikowi minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska.

Nowe przepisy obowiązują od 6 marca. Na ich podstawie ministerstwo wydało szczegółowe zarządzenie: tam, gdzie funduszami zarządza bezpośrednio resort rozwoju regionalnego, wyproszono z komisji wszystkich wątpliwych ekspertów.

"Od środy obowiązują nowe oświadczenia. Dokument, który muszą podpisać wszystkie osoby zgłaszające się na asesorów, wyklucza, by w komisji mogli zasiadać przedstawiciele firm i instytucji, które uczestniczą w pisaniu wniosków" - ujawnia minister Bieńkowska. Oświadczenie o braku konfliktu interesów jest podpisywane pod rygorem odpowiedzialności karnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.