Facebook Google+ Twitter

Dotacje z Unii dla Pomorza. Województwo dostanie miliony złotych

Marszałek województwa pomorskiego, zadowolony z dużej dotacji unijnej, zapowiada, że cała kwota będzie przekazana na najlepsze projekty m.in. rozwój jednostek samorządu terytorialnego, szkół i ośrodków pomocy społecznej.

 / Fot. Silar, CC BY-SA 3.0Unia Europejska nie szczędzi środków na inwestycje rozwojowe, w tym m.in. służące ochronie środowiska, lepszego funkcjonowania organizacji pozarządowych, usprawniania pracy placówek oświatowych oraz zwiększania aktywności ośrodków pomocy społecznej. Trzeba tylko znaleźć dobry klucz do otwarcia i zdobycia tych środków pomocowych. I trzeba umieć je w odpowiednim czasie należycie spożytkować.

Okazja tego typu "zawitała" teraz na Pomorze - Unia Europejska przeznaczyła dla Pomorzan wielką dotację. Samorządowcy cieszą się, zauważając, że będzie można nadrobić stracony czas w wielu kierunkach działania. Możliwym będzie zrobienie tego, czego nie zrobiono dotychczas.

"Dziennik Bałtycki" informuje o szczegółach zamierzeń inwestycyjnych Zarządu Województwa Pomorskiego. Otóż w 2012 roku największe wydatki z Europejskiego Funduszu Społecznego zostaną przeznaczone na najlepsze i najciekawsze projekty oraz na kontynuowanie dotychczasowych zamierzeń, które przyniosły już znaczące wyniki. Do rozdysponowania i wykorzystania jest ponad 340 milionów złotych, przeznaczonych do wzięcia z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Pomorski marszałek województwa zapowiada, że cała ta kwota będzie przekazana na najlepsze projekty "jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, placówek edukacyjnych i szkół, przedsiębiorców, jak również zwiększą aktywność ośrodków pomocy społecznej i powiatowych urzędów pracy". Wśród wielu rodzajów różnych inicjatyw, które w 2012 roku zostaną dofinansowane przez samorząd województwa, wymienia, m.in. tworzenie nowych i wspieranie działalności istniejących przedszkoli. Podkreśla, że wsparcie akurat tych instytucji, jest ważne i konieczne z punktu widzenia pracujących młodych rodziców.

Nie tylko najlepsze gotowe papierowe projekty będą brane pod uwagę. Uwzględniane mają być także najlepsze projekty wyłonione w konkursach. Na takie cele pójdzie według planu Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego przeszło 200 milionów złotych. Patrząc na szczegóły rozdziału pieniędzy, należy zauważyć wymowny przykład: 12 milionów złotych będzie do wzięcia przez zwycięzców konkursu, dotyczącego prowadzenia szkoleń językowych i komputerowych dla młodszych i starszych mieszkańców wsi. Konkursy będą organizować i przeprowadzać - Departament Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Wojewódzki Urząd Pracy – podaje "Dziennik Bałtycki".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

hodowca
  • hodowca
  • 14.01.2012 17:02

myNaród , Jan Ryba i wielu przypadkowych Nicków znowu podszywa się pod tym razem;elaszychlinska Dzisiaj 16:40.Piszesz do innych s7ynek.Ja napiszę stary dziadu, babo jago , czy jak cię zwać to zawsze będzie trafnie .Zamknij dziób.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
  • elaszychlinska
  • 14.01.2012 16:40

Panie Piotrze @ a po co się przejmować ? Niech się pan cieszy z pięknej obwodnicy , którą wam wybudowali .Demoludy ? - tylko Polak kradnie wszystko i wszędzie i tak zostało .Proszę wyłączyć się ze wszystkiego i dbać tylko o zdrowie .Z górki jakoś szybko leci .

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, ja przejmuję się, ale panuję nad sobą. Jak tu mówić o wielkich programach rozwoju regionów, skoro wystarczy przeanalizować roczne statystyki i wyłania się ponury obraz. Nie będę powtarzał się, ponieważ wszyscy wiedzą o co chodzi. Mydlenie oczu na pozór wielkimi programami jest oszustwem. Można dopiero o tym mówić, kiedy naprawdę będą wielkie.
O!!! Tak dajmy na to, znamiennym i wielkim programem dla rozwoju Europy było "zrównanie z powierzchni Ziemi" potencjału gospodarczego PGR i pozostawienie ludności tam pracującej własnemu losowi!!!
Żadne państwo z regionu "Demoludów" nie wykonało tak haniebnego kroku, tylko wykorzystało ten potencjał do "reinkarnacji" państwa. A w Polsce?! Po prostu rozkradziono co tylko się dało.
Czy mam mieć pretensje?! Nie! A dlaczego?! Bo tylko Przedwieczny może przewidzieć co dobre a co złe. Czas pokaże. No, ale tolerowanie niesprawiedliwego i kulawego prawa w Polsce nie jest obowiązkiem?! Tak mi się zdaje.
Ot, dla przykładu w sprawie leków. Naiwni wierzą, że koncerny farmaceutyczne zrezygnują z "koryta", które zafundowali dla pacjentów, że zrezygnują z "kury znoszącej złote jajka" i niewyobrażalnie wysokich dochodów z tego tytułu?! W dodatku pacjent ma żreć tabletki a nie racjonować i regulować. Dobrzy obserwatorzy zauważyli, że statystycznie przerażająca ilość lekarzy po wizycie pełnomocnika koncernu farmaceutycznego przepisuje pod rząd jak leci (stary czy młody pacjent) akurat ten sam lek?! I o dziwo, że raptowna zmiana nastąpiła po wizycie pełnomocnika z koncernu farmaceutycznego?!
Czy w Sejmie Rzeczypospolitej są ślepi?! Czy już do reszty sprzedani?! Lub inaczej mówiąc uzależnieni?! Skorumpowani?! [kasuj]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzisz Romanie? Tylko wymieniłeś "przy korycie" i czerwona łapka bęc po uszach. Nie pluj im w twarz, bo i tak powiedzą, że deszcz pada.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I do tego wmówić, że to nowoczesny rozwój.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zachłystywanie się wielkością "miliony dla Pomorza" jest jakimś nieporozumieniem, lub bełkotem. No, może jakaś jedna inwestycja? Dzisiaj poważny program rozwoju regionu to wielkość w miliardach! No, ale "Zachód" przyzwyczajony jest, że Polaków można byle "ochłapem" zadowolić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ile z tego wycieknie "bocznymi zaworami"?!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Antyleming
  • Antyleming
  • 14.01.2012 12:46

Dawać oszuści 300 mld zł

Komentarz został ukrytyrozwiń
jas fasola
  • jas fasola
  • 14.01.2012 12:23

BYLE wam sie w glowach nie poprzewracalo z tego dobrobytu............rudy ..ja tez chce cos z tego koryta bądz czlowiekiem podziel sie z innymi.........

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nina
  • Nina
  • 14.01.2012 09:42

Ci przy korycie przetańczą te pieniądze - najbardziej zainteresowani ,obejdą się obietnicami. Mafia PO nie zna umiaru ;bierze wszystko ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.