Facebook Google+ Twitter

Dotkliwa kara dla PZPN za uprzywilejowanie Canal+ w transmisjach z meczów

Polski Związek Piłki Nożnej ograniczał konkurencję uprzywilejowując Canal Plus, w uzyskaniu licencji na transmisje rozgrywek Ekstraklasy. Wczoraj Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Nowe logo PZPN / Fot. logo PZPNCała sprawa związana jest z przyznawaniem licencji na pokazywanie w telewizji rodzimych rozgrywek piłkarskich. W maju 2006 r. UOKiK stwierdził, że umowa pomiędzy PZPN, a stacją Canal Plus ograniczała konkurencję w sprawie praw do ich transmitowania. Związek przyznał kanałowi pierwszeństwo w uzyskaniu wyłączności na wyświetlanie meczy polskiej Ekstraklasy (ówcześnie I ligi) w sezonach od 2005/06 do 2008/2009. W osobnej klauzuli związek zobowiązał się do przedkładania firmie Canal Plus ofert jej konkurentów. Stacja miała również automatycznie otrzymać licencję, jeśli w ciągu miesiąca (dokładnie 30 dni) przedstawiłaby równie korzystną co jej rywale propozycję. Przetarg, rzecz jasna bez najmniejszego problemu, wygrał Canal Plus.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył karę 7 368 712,05 zł. Stacja odwołała się do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Decyzja została podtrzymana, a Canal Plus w grudniu 2007 r. wpłacił należność do budżetu państwa.

PZPN-owi poprzez odwołanie udało się zmniejszyć karę do 221 999,37zł. Jednakże Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał obniżenie i tak niskiej w stosunku do popełnionego czynu kwoty, za bezzasadne. Związek musi przygotować się na przekazanie do budżetu państwa sumy łącznej w wysokości 443 998,73 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Andrzej AK
  • Andrzej AK
  • 23.04.2011 14:03

Wam się też kara należy."DZ" jest jedyną gazetą na świecie,która podaje godzinę zakończenia a nie rozpoczęcia imprez.Wczorajszy DZ w propozycjach "Polecamy na weekend" podał ,że mecz Rozwój Katowice-Polonia Łaziska rozpocznie się o g.13.oo.Przyjechałem tuż przd tą godziną po to, by dowiedzieć się,że mecz właśnie sie zakończył.Proszę sobie wyobrazić przejazd w świąteczną sobotę autobusem na trasie Mikołów -Katowice.Zepsuta sobota a ze względu na okres świąteczny gromów na DZ rzucać nie będę ale o braku rzetelności zapamiętam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dotkliwa kara ??!!!

BUHAHAHAHAHAHA !!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Obywatel RP
  • Obywatel RP
  • 22.04.2011 22:18

Nie skandal, nie kpiny tylko ci Panowie robią super interesy. Winne jest Państwo i kluby sportowe, że to tolerują. Pamiętajmy, że jeszcze istnieją związki regionalne, w których dzieją się podobne cuda !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kpiny w biały dzień a niby działacze, nomen omen, na ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7 robią co chcą i nie ma na nich silnych. Skandal i jeszcze raz skandal.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tak w ogóle to co to jest PZPN? Tworzą go ludzie i to oni powinni odpowiadać za podejmowane decyzje, oni powinni płacić, bo wychodzi na to, że znowu polska piłka poniesie największe straty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Smiech na sali. Oni wszyscy juz dawno powinni siedziec.
Zdelegalizowac PZPN!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.