Facebook Google+ Twitter

Dotknij "Nietykalnych" i poczuj siłę przyjaźni

Uśmiech. Beztroska. Radość. Przyjaźń. Już 13 kwietnia do polskich kin wejdzie film, który na całym świecie zgromadził przed ekranami ponad 25 milionów widzów. Cieszymy się, że i my, po roku, możemy tę francuską produkcję gościć u nas.

Plakat filmu / Fot. .Film "Nietykalni", duetu Olivier Nakache i Eric Toledano, to coś, co każdy zobaczyć musi. Piękna historia, oparta zresztą na prawdziwych wydarzeniach, opowiada o milionerze Philippe (w tej roli znakomity François Cluzet), który na skutek wypadku został sparaliżowany. W codziennych czynnościach muszą pomagać mu inni, m.in. Driss (w tej roli Omar Sy), były więzień, beztroski, stanowczy, zdeterminowany mieszkaniec blokowiska, który zaprzyjaźnia się z Philippe. To właśnie radość i uśmiech pomocnika sprawiają, że ułożone w rytm muzyki klasycznej życie milionera, staje się obrazem dla dźwięków płynących ze słuchawek Driss`a, które z muzyką klasyczną nie mają nic wspólnego.Zadaniem Driss`a jest opieka nad milionerem; opieka, która obejmuje także zakładanie pończoch, karmienie czy delikatne pouczanie sąsiadów, że napis "Zakaz parkowania" oznacza "Zakaz parkowania". Są też w filmie sceny humorystyczne (np. młodzieniec, który z pietyzmem i zdziwieniem polewa niesprawną nogę pana wrzątkiem), bo oprócz poważnej i wzruszającej historii, jest tu także przyjemność, radość z życia i odnajdywanie radości w najprostszych czynnościach.

"Nietykalni" to piękna historia przyjaźni, która bez względu na status bohaterów, pochodzenie i przeszłość, zawiązuje się pomiędzy dojrzałym mężczyzną i zbuntowanym młodzieńcem. Philippe wprowadza Driss`a w bogaty świat klasyki i sztuki, w zamian za co dostaje szczere i dosadne reakcje chłopaka z bloku, który na widok wartego ponad 40 tysięcy euro obrazu (białe tło i rozpryskana na nim czerwona farba) stwierdza, że krew z nosa nie jest warta tej ceny. Cluzet i Sy są tak idealną parą, że ciężko jest oderwać od nich wzrok. To mieszanka wybuchowa, gdzie reakcje zachodzą, cząsteczki się łączą, mijają, elektryzują. Patrząc na tę dwójkę mężczyzn na myśl przychodzi opozycja: nauczyciel-uczeń. Jednak w "Nietykalnych" raz uczniem jest Driss, a raz Philippe. I to jest właśnie niesamowite.

"Nietykalni" pokazują, na tle ówczesnych komedii przepełnionych wulgaryzmami i golizną, że można rozbawić widza również w inny sposób - smakowity, wyszukany i inteligentny, który okazuje się być prostym i lepszy. Oprócz humoru i dowcipu mamy drugie dno, przesłanie, które odbiorca wyniesie z kina bez wpychania go na siłę.

Jeżeli chcecie poznać sposoby Driss`a i Philippe'a na wesołe, mimo ciężkich sytuacji w domu, życie i traktowanie go z lekkością i beztroską dziecka, musicie wybrać się do kin. A może pomysły milionera i chłopaka z blokowisk wykorzystacie w swoim życiu?

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

boxofficeintouchables
  • boxofficeintouchables
  • 12.04.2012 14:14

34,842,843 widzów dla "nietykalnych" w świecie na 8 kwietnia 2012 roku. Mamy nadzieję, że ten wspaniały film. http://boxofficeintouchables.unblog.fr/

Komentarz został ukrytyrozwiń
mikołajek
  • mikołajek
  • 12.04.2012 00:15

Obejrzeć dobry film w obecnych czasach to niemalże okazja do świętowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.