Facebook Google+ Twitter

"Dotknij Teatru" nie tylko w jego międzynarodowym dniu

W przypadający na 27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru rozpocznie się siódma edycja projektu "Dotknij Teatru". Potrwa do 3 kwietnia 2016 roku.

Jednym z teatrów biorących udział w projekcie jest warszawski Teatr Dramatyczny. / Fot. Krzysztof KrzakInicjatorem projektu była w 2010 roku grupa grupa łódzkich artystów i animatorów kultury, a koordynacji podjął się Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka. W następnym roku do Łodzi dołączyła Warszawa, która realizowała podobny projekt Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego "Chodź do teatru!". Organizatorzy postanowili połączyć więc siły i środki finansowe i stworzyć wieloaspektową imprezę upowszechniającą sztukę teatralną wśród mieszkańców miast, do których ona dociera. Program "Dotknij Teatru" obejmuje bardzo różnorodne działania, takie jak spektakle, warsztaty, czytania dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty; widzowie poznają teatr "od kuchni", zostają zaproszeni do wspólnego tworzenia.

Z roku na rok do podmiotów realizujących projekt "Dotknij Teatru" dołączają nowe miasta i ośrodki zajmujące się propagowaniem szeroko pojętej sztuki i kultury teatralnej. W minionym roku wzięło w nim udział 55 miast, 189 podmiotów, które przygotowały blisko 800 wydarzeń. Siódma edycja zawita do 62 miast, w tym - poza głównymi i powszechnie znanymi ośrodkami teatralnymi - do takich jak Choroszcz, Łuków, Rydułtowy, Goleniów, Zgierz czy Ulan - Majorat. Szczegółowy harmonogram wydarzeń znaleźć można na stronie: http://dotknij-teatru.pl/harmonogram/.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ado, Basiu - mieszkacie w "teatralnych" miastach, więc macie okazję dotknąć teatru w te wyjątkowe dni. Zazdroszczę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak... Teatr jest wieczny i wszechobecny! Warto się z nim zapoznać bliżej, by życie stało się mądrzejsze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra inicjatywa. Można ją świetnie wykorzystać dla pokazania polskiej sztuki, tradycji i historii. Dziękuję za radosną wiadomość - w sam raz na święta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.