Facebook Google+ Twitter

"Dotknij Teatru" w Galerii Łódzkiej

Już w najbliższą sobotę, wystawą w przestrzeni Galerii Łódzkiej, rozpocznie się projekt pod nazwą "Dotknij Teatru". Akcja kulturalno-edukacyjna zorganizowana przez łódzkie instytucje kultury związana jest z obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru.

Plakat akcji / Fot. "Dotknij Teatru"W ramach projektu łódzkie instytucje kultury przeniosą się w przestrzeń miejską, aby zaprezentować swój dorobek, przełamać stereotypy w postrzeganiu działań teatralnych i budować nową świadomość teatralną mieszkańców miasta. Akcja służyć będzie również promocji Łodzi, jako ośrodka kultury i nowoczesnych inicjatyw artystycznych.

Część zaplanowanych wydarzeń odbędzie się w Galerii Łódzkiej, która została współorganizatorem projektu. Już w najbliższą sobotę (27 lutego) otwarta zostanie wystawa kostiumów i miniatur scenograficznych Teatru Muzycznego w Łodzi. W ten nietypowy sposób zaprezentowane zostaną spektakle: "Człowiek z La Manchy", "Skrzypek na dachu", "Księżniczka Czardasza", "Wesoła Wdówka" i "Kraina uśmiechu". W tym samym czasie będzie można zobaczyć jubileuszową wystawę Teatru Nowego im. K.Dejmka w Łodzi - "60-lecie Teatru Nowego". Obie wystawy będzie można oglądać do 7 marca.

Najmłodszych widzów Teatr Muzyczny zaprasza 28 lutego, o godz. 15 na pokaz fragmentów musicalu "Smurfowisko, czyli Gargamel złapany". W trakcie będzie można zrobić sobie zdjęcie z niebieskimi bohaterami spektaklu i wziąć udział w konkursie plastycznym. W dniach od 2 do 4 marca Teatr Pinokio zorganizuje warsztaty plastyczno-teatralne "W twórczej piaskownicy".

6 i 7 marca, na scenie Galerii, Akademicki Teatr Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi zaprezentuje spektakl dla dzieci pt. "Len" (godz. 11) i miniatury muzyczne (godz. 12). W tych samych dniach, o godz. 18, nieco starsza publiczność będzie mogła zobaczyć performance taneczny inspirowany dramatem "Matematyka miłości" w reżyserii Pawła Skalskiego.
Przygotowanie miniatur scenografii / Fot. Teatr Muzyczny w ŁodziPrzygotowanie miniatur scenografii / Fot. Teatr Muzyczny w Łodzi

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.